הוועד האולימפי | שחייה
2373
rtl,page-template-default,page,page-id-2373,page-child,parent-pageid-62459,qode-quick-links-1.0,unknown,wp-accessibility-helper,accessibility-contrast_mode_on,wah_fstype_rem,accessibility-underline-setup,accessibility-location-left,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-olympics,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
 

שחייה

טלפון: 09-8851970
פקס: 09-8851969
כתובת: מכון ווינגייט 9001 נתניה
מייל: [email protected]
אתר: www.isr.org.il

יו"ר: סימון דוידסון
מנכ"ל : אמיר טיטו


השתתפו במשחקים אולימפיים:

שחייה:

הלסינקי 1952 – נחום בוך.

מלבורן 1956 – שושנה ריבנר.

רומא 1960 – יורם שניידר, יצחק לוריא, עמירם טראובר, גרשון שפע.

טוקיו 1964 – גרשון שפע, אברהם מלמד.

מקסיקו 1968 – גרשון שפע, אמנון קראוס, אברהם מלמד, איבונה טוביס, שלומית ניר-טור.

מינכן 1972 – שלומית ניר טור.

מונטריאול 1976– עדי פרג, דב ניסמן.

לוס אנג`לס 1984 – יורם כוכבי, הדר רובינשטיין, אייל שטיגמן.

סיאול 1988 – אייל שטיגמן.

ברצלונה 1992 – יואב ברוק, ערן גרומי, קרן רגאל, טימאה טוט.

אטלנטה 1996 – יואב ברוק, ואדים אלכסייב, איתן אורבך, דן קוטלר.

סידני 2000 – יואב ברוק, איתן אורבך, אורן אזרד, ורד בורוכובסקי, עדי ביכמן, יואב גת, מיקי חליקה, יואב מאירי, אלכסיי מנז`ולה, טל שטריקר.

אתונה 2004 – ורד בורוכובסקי, אניה גוסטמלסקי.

בייג'ינג 2008 – אניה גוסטמלסקי, גל נבו, תום בארי, אלון מנדל, נמרוד שפירא בר אור, גיא ברנע, איתי צ'מה

לונדון 2012 – יעקב טומרקין, גל נבו, נמרוד שפירא בר אור, אמרי גניאל, עמית עברי

ריו 2016 – גל נבו, יעקב טומרקין, זיו קלונטרוב, אנדי מורז, עמית עברי, זוהר שיקלר, קרן זיבנר

שחייה אמנותית: 

בייג'ין 2008 – אנסטסיה גלושקוב , אינה יופה.

לונדון 2012 – אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה

ריו 2016 – אנסטסיה גלושקוב, יבגניה טטלבאום

 

הישגים בולטים במשחקים האולימפיים: 

מקסיקו 1968 – אברהם מלמד – 100 מטר פרפר – מקום 11 (שחיין ישראלי ראשון אי פעם בחצי גמר אולימפי)

אטלנטה 1996 – איתן אורבך, יואב ברוק, ואדים אלכסייב ודן קוטלר – 4X100 מעורב  – מקום 8

סידני 2000 – איתן אורבך, 100 מטר גב – מקום 8

לונדון 2012 – יעקב טומרקין – 200 מטר גב – מקום 7

 

הישגים באליפויות עולם ואליפויות אירופה:

מדליית כסף: יעקב טומרקין (200 גב) – אליפות אירופה – 2016

מדליית כסף: גל נבו (200 מעורב אישי) – אליפות אירופה – 2016

מדליית כסף: גל נבו (400 מעורב אישי) – אליפות אירופה – 2013

מדליית ארד: עמית עברי (100 פרפר) – אליפות אירופה – 2012

מדליית ארד: יעקב טומרקין (100 גב) – אליפות אירופה – 2012

מדליית ארד: יעקב טומרקין (200 גב) – אליפות אירופה – 2012

מדליית ארד: גל נבו (400 מעורב אישי) – אליפות אירופה – 2010

מדליית ארד: מיקי חליקה (400 מעורב אישי) – אליפות אירופה – 2000

מדליית ארד: יואב גת (200 גב) – אליפות אירופה – 2000

מדליית כסף: מיקי חליקה (400 מעורב אישי) – 1999

מדליית ארד: איתן אורבך (100 גב) – אליפות אירופה – 1999

מדליית כסף: איתן אורבך – אליפות אירופה – 1997

מדליית ארד: ואדים אלכסייב – אליפות אירופה – 1993


International Federation of Swimming and Water Polo

:President
M. Mustapha LARFAOUI
:Honorary Secretary
M. Bartolo CONSOLO
:Director Executive
M. Cornel MARCULESCU
Av. De Beaumont 9
CH-1012 Lausanne, Suisse
Tel.: (41.21) 310 47 10
Fax: (4.21) 312 66 10
[email protected]
www.fina.org

שינוי גודל גופנים
ניגודיות