הוועד האולימפי | אתלטיקה
2094
rtl,page-template-default,page,page-id-2094,page-child,parent-pageid-62459,qode-quick-links-1.0,unknown,wp-accessibility-helper,accessibility-contrast_mode_on,wah_fstype_rem,accessibility-underline-setup,accessibility-location-left,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-olympics,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive
 

אתלטיקה


מנכ"ל: גל לב רן
טלפון: 03-6486256
פקס: 03-6486255
כתובת: איצטדיון האתלטיקה, שטרית 10, ת"א
[email protected]
www.iaa.co.il

יו"ר: עמי ברן


 

השתתפו במשחקים האולימפיים:

 

הלסינקי 1952 – אורי גלין-גלר, אריה גליק, אריה קלינשטוב, תמר מיטל-שומכר, לאה הורביץ זמרי ז"ל, דוד טבק ז"ל, אולגה וינטנברג ז"ל.
מלבורן 1956 – דוד קושניר
רומא 1960 – דוד קושניר, אילנה אדיר, אילה חצרוני, אילנה קרשק, ברוך פיינברג, יאיר פנטילט, ד"ר עמוס גרודזינובסקי, ד"ר גדעון אריאל .
טוקיו 1964 – ד"ר גדעון אריאל , לוי פסקין, עמוס גלעד, מרים סידרנסקי.
מקסיקו 1968 – שאול לדני, חנה שזיפי.
מינכן 1972 – שאול לדני, חנה שזיפי, אסתר רוט-שחמורוב.
מונטריאול 1976 – אסתר רוט שחמורוב.
לוס אנג'לס 1984 – זהבה שמואלי, ד"ר מיה קלה בן צור, יהודה צדוק, אריה גמליאל, מארק הנדלסמן, שם טוב סבג
ברצלונה 1992 – אלכסיי באזארוב, ואדים בביקין, דני קרסנוב , רוגל נחום.
אטלנטה 1996 – דני קרסנוב, רוגל נחום, קונסטנטין מטוסביץ', קונסטנטין סמיונוב.
סידני 2000 – דני קרסנוב, רוגל נחום, קונסטנטין מטוסביץ', מיקי בר יהושע.
אתונה 2004 – כפיר גולן, גדעון יבלונקה, טומי כפרי, אלכס פורחומובסקי, אלכס אברבוך, אסף בימרו, היילה סטאין, אברמסקי נילי.
בייגין 2008 – אלכס אברבוך, היילה סטאין, איתי מגידי, ניקי פאלי.
לונדון 2012 – זוהר זימרו, דונלד סנפורד, ג'יליאן שוורץ
ריו 2016 – חנה קנייזבה מיננקו , מאור טיורי, לונה צ'מטאי, דמיטרי קרויטר, דונלד סנפורד, דניאל גואדי, מארו טפרי, טסמה מוגס.

 

הישגים במשחקים האולימפיים:

 

ריו 2016
חנה קנזייבה מיננקו – מקום 5 – קפיצה משולשת

 

אתונה 2004
אלכס אברבוך – מקום 8 – קפיצה במוט

 

סידני 2000
אלכס אברבוך – מקום 10 – קפיצה במוט
קונסטנטין מטוסביץ' – מקום 5 – קפיצה לגובה

 

ברצלונה 1992
דני קרסנוב – מקום 8 – קפיצה במוט

 

מונטראול 1976
אסתר רוט שחמורוב – מקום 6  – גמר 100 מ' משוכות

 

הישגים באליפויות עולם ואליפויות אירופה:

 

מדליית זהב: לונה צ'מטאי סלפטר – חצי מרתון – פירנצ'ה 2018
מדליית זהב: לונה צ'מטאי – סלפטר – ריצת 10,000 מ' – מדליית זהב – אליפות אירופה 2018
מדליית כסף: חנה קזנייבה מיננקו (קפיצה משולשת) – אליפות אירופה – 2016
מדליית ארד: חנה קזנייבה מיננקו (קפיצה משולשת) – אליפות אירופה באולמות – 2015
מדליית כסף: חנה קזנייבה מיננקו (קפיצה משולשת) – אליפות עולם – 2015
מדליית ארד: דונלד סנפורד (ריצת 400 מ') – אליפות אירופה – 2014
מדליית זהב: אלכס אברבוך (קפיצה במוט) – אליפות אירופה – 2006
מדליית זהב: אלכס אברבוך (קפיצה במוט) – אליפות אירופה – 2002
מדליית כסף: אלכס אברבוך (קפיצה במוט) – אליפות עולם – 2001
מדליית זהב: אלכס אברבוך (קפיצה במוט) – אליפות אירופה – 2000
מדליית ארד: אלכס אברבוך (קפיצה במוט) – אליפות עולם – 1999

 


 

 

President
M. Lamine DIACK
:General Secretary
M. Istav GYULAI
Princesse Florestine St. 17
Monaco Cedex
Tel: (377) 93 10 88 88
Fax: (377) 93 15 95 15
[email protected]
www.iaaf.org

שינוי גודל גופנים
ניגודיות