46 ימים לפתיחת משחקי החורף האולימפיים בבייג'ינג: הכירו את המחליקים חברי המשלחת של ישראל

46 ימים לפתיחת משחקי החורף האולימפיים בבייג'ינג: הכירו את המחליקים חברי המשלחת של ישראל

מאת: הוועד האולימפי בישראל

46 ימים לפני פתיחת משחקי החורף האולימפיים בבייג'ינג, פגשנו היום את המחליקים חברי המשלחת שיופיעו במשחקים בבייג'ינג שיפתחו ב-4 בפברואר .

יעל ארד, יו"ר הוועד האולימפי בישראל פתחה את מסיבת העיתונאים : "אחרי השיא שעברנו בקיץ האחרון בטוקיו אנחנו מגיעים בכוחות גדולים למשחקי החורף האולימפיים בביג׳ינג. המשחקים יהיו עדיין תהיה בסימן הקורונה. כולנו רואים את הגלים שיש בעולם ובאירופה. בסך הכל משחקים אולימפיים בצל הקורונה זה מצד אחד לא פשוט, לספורטאים, למאמנים לצוותים, ומצד שני זה ניצחון מאוד מאוד חשוב של הספורט העולמי על המגפה הזאת. אני רואה בזה חשיבות מאוד גדולה, זה נותן תקווה לספורטאים ולספורט העולמי על האפשרות להמשיך ולהתאמן ולהופיע ולהגיע להישגים". דבר שני יש לנו מאמנת שזה החלום שלנו - ספורטאית אולימפית, שלוש אולימפיאדות, דמות לחיקוי של הספורטאים שלה.
"אנחנו נצא עם משלחת מאוד מצומצמת. אם התרגלנו במשחקי הקיץ ל-90 ספורטאים כאן נצא עם שבעה ספורטאים וספורטאיות, משלחת של כחמישה עשר אנשים שרובם ככולם אנשי צוות. גילי לוסטיג ואנוכי נלווה את המשלחת בטקס הפתיחה ובשבוע הראשון. לא פשוט להגיע לסין בימים אלה - אם היה קשה להגיע לטוקיו, אז לסין זה הרבה יותר קשה מבחינת הטיסות ומהיבטים לוגיסטיים, מבחינת מה שמחכה לנו שם. הסינים נוקשים מאוד ועם הרבה רגולציה בנושא. חשוב לנו ללוות את המשלחת ונהיה אתכם שם. אנחנו מאמינים בספורטאים שלנו. יש לנו ספורטאים שבהחלט מועמדים לגמרים".

יניב אשכנזי, ראש משלחת ישראל למשחקי בייג'ינג אמר: "כל ענייני הקורונה דורשים מאיתנו הרבה מאוד תשומת לב, אבל אנחנו נוסעים לשם במטרה ספורטיבית. אנחנו אחרי משחקים אולימפיים מאוד מכובדים שהיו לנו בפיונגצ׳אנג ב-2018 ואנחנו רוצים להמשיך את המסורת.

ולדיסלב ביקנוב בהחלקה מהירה על מסלול קצר, ספורטאי שהיה אלוף אירופה כמה פעמים ואנו מצפים ממנו להגיע לגמרים במרחקים הארוכים שבהם הוא שולט. חשבנו שתהיה לו גם אינדיקציה טובה בעוד שלושה שבועות באליפות אירופה אבל האליפות הזאת כרגע בוטלה.

יש לנו את אלכסיי ביצ׳נקו שאלו עבורו משחקים שלישיים. הוא ספורטאי באמת בכיר שסיים במקום ה-11 בפיונגצ׳אנג ומיד לאחר מכן במקום הרביעי באליפות העולם. אנחנו מצפים שביצ׳נקו יעלה לגמר, אליו עולים 24 הספורטאים הכי טובים. אנחנו משוכנעים שהוא נמצא בפוקוס המתאים ושאליפות אירופה הקרובה תיתן לנו לאמוד את היכולות שלו.

ייבגני קרסנופולסקי המנוסה נמצא במשחקים האולימפיים השלישיים שלו. הגיעו למשחקים 19 זוגות במקצוע החלקת הספורט, ש-16 מהם יעפילו לגמר ואנחנו מצפים מהזוג שלנו הישראלי קרסנופולסקי עם היילי קופס להעפיל לגמר. ברגע שנעפיל לגמר נהיה שם ונקווה שהדברים יתפתחו טוב. נקווה שהספורטאים יהיו בתקופה הזאת בכושר הכי טוב שלהם ויעשו את המקסימום. ככה זה היה בפיונגצ׳אנג, וככה אנחנו מקווים שזה יהיה בסין".

יש לנו גם שלושה גולשים, אחת מהן זו נועה סולוש, שהשתתפה במשחקי החורף לנוער בלוזאן. היא זכתה בשתי מדליות אולימפיות לנוער וזה היה מאוד מפתיע מבחינתנו. אין לנו הרבה ציפיות ממנה כי היא מאוד מאוד צעירה וזה ענף שלצעירים הוא יותר קשה. ניסיון הוא מרכיב מאוד חשוב בסקי, אבל היא מתחרה בבוגרות כבר ובשבילה זו התנסות מקצועית שאנחנו מקווים מאוד שהיא תעשה אותה טוב. אין לנו ציפיות גבוהות ממנה. לנועה יצטרף אחיה ברנבש סולוש, האח האמצעי במשפחה.
הוא סיים במקום ה-13 בעולם באליפות העולם בשנה שעברה, אז הציפייה ממנו גבוהה, אבל בעירבון מוגבל כי ישראל היא לא מעצמת גלישה".

יניב אשכנזי הוסיף: "אנחנו כרגע מחכים לכרטיס השלישי שעליו מתחרים שני ספורטאים: איתמר בירן שייצג את ישראל בפיונגצ׳אנג והוא מתחרה עם בנג'מין האח הבכור של נעה וברנבש".

בוריס חייט יו"ר התאחדות ההחלקה בישראל: "תמיד אנשים שאלו את השאלות: למה אנחנו צריכים ספורט חורף? אנחנו לא מדינה של חורף אלא מדינה של קיץ. אבל עם המדינה של קיץ אנחנו משתתפים כבר בפעם השמינית במשחקי החורף האולימפיים. אני יכול לראות רשימה של כמה מדינות קיץ שלא הגיעו לשמונה פעמים במשחקי חורף. יש לנו במשלחת שלושה ספורטאים שזו הופעה שלישית עבורם במשחקי החורף. אנחנו צריכים להגיע לבייג'ינג ולעשות את הכי טוב שאנחנו יכולים.

המאמנת גלית חייט: "אני רוצה להגיד תודה לכולם בוועד האולימפי בישראל, וכל מי שעזר לנו עד כאן. אנחנו גאים מאוד בקבוצה שלנו. יש לנו קבוצה קטנה, אבל זה לא לוקח מהאיכות של הקבוצה. בזמן הקורונה לא היה לנו קרח. האימונים היחידים שיכולנו לעשות הם בחוץ, אבל המשטרה העיפה אותנו משם אז לא יכולנו להתאמן גם שם יותר. בסוף ההורים שלי הסכימו שנתאמן במשטח קרח שהם בנו בחצר האחורית שלהם. אחר כך כשכבר יכולנו להתאמן על הקרח, לא הרשו למחליקים שלנו להחזיק ידיים, בגלל הגבלות הקורונה. זו הבעיה השנייה שהייתה לנו. אחרי זה סוף סוף חזרנו לקרח ונכנסו לקצב מלא. כולם יודעים מה הם צריכים לעשות. הם ספורטאים עם מוטיבציה גבוהה, אז הם לא היו צריכים אפילו את הדחיפה", אמרה.

צילומים: עמית שיסל

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.