שחייה: גורבנקו, מורז וחרותי שחו היום עם פתיחת המחזור החמישי בליגת השחייה הבינלאומית ה-ISL בהונגריה

שחייה: גורבנקו, מורז וחרותי שחו היום עם פתיחת המחזור החמישי בליגת השחייה הבינלאומית ה-ISL בהונגריה

מאת: הוועד האולימפי בישראל

שלושה שחיינים ישראלים: אנסטסיה גורבנקו, אנדי מורז ומירון חרותי שחו היום, עם פתיחת המחזור החמישי בליגת השחייה הבינלאומית ה-ISL בהונגריה.

זה התחיל במשחה השליחות ל-4X100 מטרים חופשי, כאשר אנסטסיה ואנדי זינקו בזו אחר זו לקבוצה הבכירה של הקרנט לוס אנג'לס. אנסטסיה קבעה 52.59 שניות כשחיינית הראשונה, 23 מאיות משיאה האירופי לנוער.
מיד אחריה, קבעה אנדי זמן ביניים איכותי של 51.69 שניות, הזמן הכי מהיר של שחיינית ישראלית בהיסטוריה עם זינוק שליחים במשחה זה (לא מוכר כשיא ישראלי רשמי).
אנסטסיה ואנדי סייעו לקבוצתן לסיים משחה זה במקום השני. אנדי המשיכה להראות שהיא בכושר טוב כששחתה גם את ה-400 מטרים חופשי לראשונה בליגה. היא קבעה זמן של 4:07.95 דקות וסיימה במקום החמישי, כשהיא רחוקה 7 עשיריות בלבד משיאה הישראלי. זהו הזמן השני בטיבו בקריירה שלה, אחרי השיא הישראלי אותו קבעה ב-2015.

מירון חרותי ב-50 מטרים חופשי, שסיים במקום הרביעי עם 21.26 שניות, 18 מאיות מהשיא הישראלי. הוא שחה גם בשליחים חופשי של קבוצתו וכשחיין הראשון קבע זמן של 48.18 שניות ב-100 מטרים חופשי, התוצאה השלישית בטיבה שלו בקריירה.
אנסטסיה, שחוותה לוח זמנים צפוף, זינקה מעט לאחר מכן ל-200 מטרים מעורב אישי, בו סיימה שלישית בזכות פיניש גדול ב-50 המטרים האחרונים. היא קבעה 2:06.83 דקות (37 מאיות מהשיא הישראלי). את החלק האחרון של המשחה היא שחתה ב- 29.55 שניות, זמן הכי מהיר מכל השחייניות במשחה זה.

במשחה הנועל שלה היום, ה-100 מטרים חזה בשליחות מעורב, היא זינקה כמה מאיות מוקדם מדי ונפסלה יחד עם קבוצתה.

צילום: מינה קסאפוגלו ISL