שחייה: אנסטסיה גורבנקו פתחה את השתתפותה בתחרות הפלייאוף האחרונה של ליגת ה-ISL

מאת: הוועד האולימפי בישראל

השחיינית הישראלית אנסטסיה גורבנקו פתחה הערב (חמישי) את השתתפותה בתחרות הפלייאוף האחרונה של ה-ISL לפני הגמר הגדול, והיא עשתה זאת עם הופעה בלתי נשכחת באיינדהובן.

אנסטסיה שברה שני שיאים ישראליים במשחי הגב, וזאת מתוך חמישה משחים אליהם זינקה תוך כשעה וחצי, לוח המשחים הקשה ביותר שראינו העונה עבור כל שחיינית בליגה, שנגרם עקב חיסורים רבים בקבוצתה לוס אנג'לס קרנט. זה החל ב-200 מטרים גב, כאשר אאנסטסיה קבעה 2:05.36 דקות וניפצה ביותר משנייה וחצי את השיא הקודם שהיה שייך לאביב ברזלי ועמד על 2:06.97 דקות, בדרך למקום השישי הכללי.

את השיא השני בתחרות רשמה דווקא בזינוק האחרון שלה למים, ב-100 מטרים גב כראשונה בשליחות. היא שחתה 57.49 שניות ושיפרה בכמעט שנייה את שיאה מהשנה שעברה שעמד על 58.34 שניות.

בין לבין, זינקה עוד שלוש פעמים – בשליחות 4X100 מטרים חופשי הייתה שותפה למקום השלישי של LA עם זמן ביניים של 52.63 שניות, כמה דקות לאחר מכן זינקה ל-50 מטרים חזה והגיעה במקום השני עם 29.68 שניות, רק 15 מאיות משיאה הישראלי. גם ב-50 מטרים גב הייתה קרובה מאוד לשיאה הישראלי עם 26.69 שניות, רק 6 מאיות מהשיא ומקום שמיני במשחה.

בתום יום התחרויות הראשון מדורגת ה-LA במקום השלישי, אחרי לונדון רואר ואנרג'י סטנדרט

צילום: מינה קסאפוגלו ISL