נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי תומאס באך, העניק את העיטור הגבוה ביותר של הוועד האולימפי הבינלאומי ליגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי הקודם של ישראל

נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי תומאס באך, העניק את העיטור הגבוה ביותר של הוועד האולימפי הבינלאומי ליגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי הקודם של ישראל

מאת: הוועד האולימפי בישראל

הנשיא באך העניק בביקורו בישראל את העיטור הגבוה יותר ליו"ר הוועד האולימפי הקודם, יגאל כרמי על תרומתו לספורט אולימפי בישראל.

הנשיא באך העניק בביקורו בישראל את העיטור הגבוה ביותר ליו"ר הוועד האולימפי הקודם, יגאל כרמי על תרומתו לספורט אולימפי בישראל

במהלך ביקורו של נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי בישראל לרגל הנצחת יא' חללי מינכן במלאות 50 לטבח מינכן התפנה הנשיא באך להעניק ליו"ר הוועד האולימפי היוצא, יגאל כרמי, את עיטור הכבוד האולימפי הגבוה ביותר.

יגאל כרמי, עמד בראש הוועד האולימפי בישראל מ -2013 ועד 2021 במהלכן זכה להוביל את ישראל לשני משחקים אולימפיים – ריו 2016 וטוקיו 2020(שהתקיימה בקיץ 2021) כשאלה האחרונים היו המשחקים האולימפיים הטובים ביותר בתולדות ישראל. כרמי הנהיג את הספורט הישראלי בתקופה הקשה של ההתמודדות עם מגיפת הקורונה והיה מעורב באופן אישי במאבקן של אלמנות היא' אנקי שפיצר ואילנה רומנו לדקת הדומייה בטקס הפתיחה במשחקים האולימפיים בטוקיו כשהוא מלווה אותן לפגישות אישיות עם תומאס באך בלוזאן שבשווייץ.

הענקת עיטור נעשתה בטקס מיוחד שנעשה ע"פ כללי הפרוטוקול האולימפי ובמהלכו נשא באך נאום מרגש במיוחד בו סקר את ההיכרות האישית שלו עם כרמי לאורך 9 השנים בהן כיהן כרמי כיו"ר בישראל.

 בין השאר אמר באך:

"לא כל יום אתה נתקל באדם שמייד בהיכרות הראשונה אתה יודע שאתה יכול לסמוך עליו, שהוא מהיימן – עבורי יגאל, היית כזה מהרגע הראשון.

תמיד הערצתי את השקט הפנימי שלך, זה שאיפשר לך לעמוד על העקרונות והערכים של הספורט האולימפי ולהפיצו בישראל

תחת הנהגתך, הספורטאים הישראלים עשו את ההישגים הטובים אי פעם בזירה האולימפית – 90 ספורטאים וספורטאיות, ב -15 ענפי ספורט ו -4 מדליות אולימפיות, מהן 2 זהב בענף ההתעמלות.

לא מעט בזכות המעורבות שלך והגישה האופטימית הנצחנו את זיכרון יא' חללי מינכן ראשית בריו 2016 בכפר האולימפי ואח"כ בדקת הדומייה בטקס הפתיחה בטוקיו 2020.

ועל כל אלה אני גאה להגיש לך את העיטור האולימפי."

כרמי הנרגש הודה לבאך, שיבח אותו על מנהיגותו לאורך השנים והדגיש:

"שמחתי לשרת את הספורט האולימפי בכלל ואת הספורט בישראל בפרט. לאורך השנים, מצאתי בתומס באך ידיד אמת אשר במנהיגותו אף פעם לא פסח על התמודדות עם בעיות מורכבות. הייתה לי זכות גדולה ללוות את משפחות היא במאבקן ולהיות באצטדיון האולימפי בטוקיו בדקת הדומייה לזכר חללי מינכן, אותה לא אשכח לעולם״