יום האישה הבינלאומי – Women's Day

יום האישה הבינלאומי – Women's Day

 

מאת: הוועד האולימפי בישראל

 

הוועד האולימפי בישראל יציין ב- 8 במארס, את יום האישה הבינלאומי המניח על סדר היום העולמי, הלאומי, הספורטיבי  והאישי שלנו, תזכורת  למאבקן של נשים בעולם למען שוויון זכויות מלא תוך מימוש זכאותן בכל מישורי החיים ובכלל זה בספורט.

 

אנו גאים ומוקירים את ספורטאיות העלית שלנו לדורותיהם, שבמציאות לא שוויונית בישראל, סללו דרכן לצמרת הספורט ההישגי בכישרון, בנחישות ותעוזה וחלקן אף זכו למדליות אולימפיות ולמדליות יוקרתיות בתחרויות בינלאומיות.  

 

לכל אחת, סיפור הדרך שלה רצוף האתגרים לצד הצלחות ומפגש אישי עם הסוגיות המגדריות המהווים עבור נערות ונשים מקור השראה וכוח. לגברים נקודת התבוננות על האתגר המגדרי ולנו כמערכת אחריות לשינוי.

 

לאי השוויון פנים רבות. כארגון הגג של הספורט בישראל אנו נושאים באחריות לנקיטת פעולות שיבטיחו שוויון ואיזון מגדרי מלא בספורט. בשנה שחלפה פעלנו באופן אקטיבי לשינוי המציאות באמצעות הקמת הוועדה לשוויון מגדרי.

 

פרסמנו את  התקנון למניעת הטרדה מינית וקידום המוגנות בספורט, מינינו ממונה לעניין זה בוועד האולימפי בישראל, קיימנו השתלמות משפטית למנכ"לים בוועד האולימפי בישראל פרסמנו כלל המידע בכל הרמות.

 

חתמנו על האמנה לשוויון מגדרי כמסמך ערכי מנחה בפעולת הוועד האולימפי בישראל לקידום השוויון המגדרי והננו מקיימים שיח מגדרי החותר לשוויוניות, לדיאלוג ופתיחות בין- מגדרית באמצעות פעולות חינוך והסברה במסגרת מפגשים, הרצאות, כנסים ופרויקט "אולימפיזים".

 

עם זאת אתגרים רבים עומדים לפתחנו:

 

•         המשך השתתפות שוויונית במשחקים האולימפיים

 

•          תשתית איכותית לספורטאיות העלית

 

•         הבטחת סביבת אימון ותחרות בטוחים ומוגנים

 

•         ייצוג הולם ואיזון מגדרי בהנהלות ובעמדות מפתח

 

•         קידום מנהיגות נשים בספורט

 

•         שקיפות, מדידה והערכה של פעילות השוויון בין המינים

 

•         המשך פעולות חינוכיות להנחלת ערך השוויון בספורט

 

•         שיח מגדרי מקרב למען שוויון ושינוי עמדות לגבי ספורט נשים

 

המשפחה האולימפית בישראל מברכת את הספורטאיות שלה וביחד ננהיג שוויון מגדרי!

 

לעמוד הוועדה לשיוויון מגדרי - הקליקו כאן !
   
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.