הפסטיבל האולימפי האירופי לנוער ייצא לדרכו ב-23 ביולי במריבור, סלובניה

הפסטיבל האולימפי האירופי לנוער ייצא לדרכו ב-23 ביולי במריבור, סלובניה

מאת :הוועד האולימפי בישראל

הפסטיבל האולימפי האירופי לנוער ייצא לדרכו ב-23 ביולי במריבור, סלובניה!

הפסטיבל האולימפי האירופי לנוער יצא לדרכו ביום ראשון 23.7.23 במריבור בהשתתפות 51 ספורטאים ישראלים, רובם יתחרו בפעם הראשונה בתחרות רב ענפית גדולה. המתעמלת האולימפית ניקול זליקמן תלווה את המשלחת כשגרירה צעירה.

מהדורת הקיץ של הפסטיבל האולימפי האירופי לנוער מתקיימת השנה בפעם ה-17, מאז שנת 1991. במריבור יתחרו כ- 2,500 ספורטאים בגיל נוער מ-48 מדינות מכל רחבי אירופה במשך 7 ימים ב-11 ענפי ספורט. 

משלחת ישראל מונה 75 חברים עם ייצוג מגדרי הולם של 25 ספורטאיות ו-26 ספורטאים אשר יתחרו בתשעה ענפים: אופני כביש, אתלטיקה, ג'ודו, התעמלות מכשירים, טניס, שחייה, כדורסל 3x3, סקייטבורדינג ואופני הרים. בשלושת הענפים האחרונים תהיה זו הופעה ראשונה עבור ישראל במסגרת מפעל זה. שני ספורטאים בולטים שזכו במדליות זהב בפסטיבל האולימפי בשנה שעברה ולוקחים חלק גם השנה הם השחיין אוקאן גולדין והאתלט נועם ממו.

המתעמלת האומנותית ניקול זליקמן, שתלווה את המשלחת כשגרירה צעירה ותתמוך בספורטאים הצעירים מניסיונה כספורטאית אולימפית סיפרה: "אני מתרגשת ללוות נבחרת כל כך גדולה ומגוונת לפסטיבל נוער ייחודי שכזה. זו זכות עבורי להיות שגרירה צעירה של הוועד האולימפי ולדעת שיש לי השפעה על דור העתיד. אני מאחלת הצלחה רבה לכל המשלחת״. 

ראש המשלחת יאיר טלמון: "ממשיכה מגמת השיפור והצמיחה בתחום טיפוח ספורטאים צעירים בספורט ההישגי בישראל. פעם נוספת אנחנו שוברים את שיא המשתתפים למשלחת אולימפית צעירה. ביציאה ל-EYOF בסלובניה יש לנו שתי מטרות מרכזיות, ייצוג הישגי מיטבי של מדינת ישראל, אבל לא פחות חשוב, הקניית חוויה מקצועית מכוננת לספורטאי/ות המשלחת, שתהווה אבן דרך בהתפתחותם לספורטאי הישג בוגרים המייצגים את מדינת ישראל”.

לחוברת משלחת ישראל למריבור 2023 - לחצו כאן