היסטוריה: מדליית כסף לנבחרת סייפי הדקר של ישראל בגביע העולם בוואנקובר

מאת: הוועד האולימפי בישראל

 

מדלייה היסטורית לנבחרת סייפי הדקר של ישראל.

 

נבחרת סייפי הדקר של ישראל זכתה הלילה במדליית כסף היסטורית בגביע העולם בוואנקובר קנדה. הנבחרת עם: עידו הרפר, גרשון בסקין, יובל פרייליך, דניאל ליס והמאמן אוהד בלוה, ניצחה בקרב הראשון שלה את המארחת קנדה 37:45. בקרב השני ניצחה ישראל 39:43 את נבחרת הונגריה מדליסטית הארד מהמשחקים האולימפיים בריו 2016. 

 

בגמר ה-8 ניצחה ישראל את גרמניה 39:45, בגמר ה-4 גברו הישראלים על נבחרת דנמרק 40:45 ובקרב על מדליית הזהב נוצחה ישראל 45:37 בידי נבחרתה החזקה של רוסיה, האלופה האולימפית מריו 2016.

 

עידו הרפר אמר אחרי הזכייה במדליה: "היה לנו יום מדהים. כל חברי הנבחרת נתנו את ה-100% שלהם מבחינה פיזית ונפשית. נלחמנו מהלב. מאד רצינו לעשות היסטוריה והצלחנו. היום אנחנו שמחים עם הזכייה ההיסטורית, ומחר כבר ממשיכים לעבוד קשה כי לכולנו חלום גדול אחד, המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020".

 

אוהד בלוה, מאמן נבחרת ישראל: "עשינו תחרות מצוינת. הרגשתי רוח קבוצתית ואנרגיות חיוביות במשך כל התחרות. אני בחבורה השאפתנית הזה. בשביל רגע גדול כזה של שמחה ואושר החבורה הזאת עובדת קשה מאד כל ימות השנה. אנחנו כבר עם הפנים לתחרות הקבוצתית הבאה בעוד חודש בארגנטינה"

 

צילומים: איגוד הסיוף

 

מימין: מימין עידו הרפר יובל פרייליך גרשון בסקין ודניאל ליס. מאחור המאמן אוהד בלוה.