הוועד האולימפי בישראל ממליץ לחסן את ספורטאי הסגל האולימפי למשחקים האולימפיים בטוקיו נגד נגיף הקורונה

מאת: הוועד האולימפי בישראל

הוועד האולימפי בישראל ממליץ לחסן את ספורטאי הסגל האולימפי למשחקים האולימפיים בטוקיו נגד נגיף הקורונה. ההמלצה כוללת גם את המאמנים, את יריבי האימון ואת כל אנשי המעטפת הרפואית שעובדים עם הספורטאים ביום יום.

ההחלטה באשר למדיניות החיסונים התקבלה על ידי הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי בישראל בראשותו של פרופסור גל דובנוב-רז יחד עם פרופסור דני נמט, המנהל הרפואי של הוועד האולימפי בישראל ובהתייעצות עם פרופסור גליה רהב מבית החולים תל השומר, יועצת הוועדה הרפואית בנושא מחלות זיהומיות.

מתווה החיסון כנגד נגיף הקורונה, והעיתוי שלו, יתבסס על התוכנית המקצועית של ספורטאי הסגל האולימפי בתיאום עם היחידה לספורט הישגי ואיגודי הספורט.

הוועד האולימפי בישראל יפרסם חומר הסברה בנוגע לחיסון ויקיים הרצאות והדרכות בנושא.

מבצע החיסונים יחל בעוד כשבועיים ובהתאם ללוח האימונים והתחרויות של הספורטאים בענפים השונים.

הוועדה הרפואית מזהירה שהשפעת נגיף הקורונה על ספורטאי שנדבק בו עלולה להיות משמעותית מאוד, לרבות שכיחות גבוהה של דלקת בשריר הלב ועימה השבתה ל-3-6 חודשים. "ההדבקה בנגיף עלולה לגרום לתקופה ארוכה של קושי בנשימה, לתשישות, לכאבי שרירים, להפרעות בשינה, לקשיי ריכוז, ואף לסכן את המשך הקריירה של הספורטאי. החיסון הקיים כעת בישראל הינו יעיל מאוד במניעת תחלואה ואנו ממליצים לכל ספורטאי הסגל האולימפי להתחסן" סיכמו פרופ' דובנוב-רז ופרופ' נמט.

חיסון קורונה – אילוסטרציה