אליפות העולם בגלישת רוח: מדליית כסף לדניאלה פלג ומדליית ארד למאיה מוריס בדגם ה-IQ פויל

מאת: הוועד האולימפי בישראל

אליפות העולם בגלישת IQ פויל הגיעה היום לסיומה עם הישג ענק לנבחרת ישראל ושתי ישראליות על הפודיום. בניגוד לתנאי הסערה שהיו אתמול, היום התקיימו השיוטים ברוח קלה בלבד.

רבע הגמר של הנשים היה ישראלי לחלוטין, עם ארבע גולשות ישראליות מתוך שבע. מהרגע הראשון התמקמו מאיה מוריס, קטי ספיצ'קוב ודניאלה פלג בראש הקבוצה. ההובלה התחלפה בין השלוש לאורך המסלול, אך לבסוף ניצחה מוריס ולאחריה פלג, שכבר הבטיחה לעצמה את מדליית הזהב בקטגוריית U21 (מתחת לגיל 21). בחצי הגמר המתינו הבריטית אמה ווילסון והספרדיה פילאר לה-מדריד, אך גם הן לא הצליחו לאתגר את הגולשות הישראליות, שהחליפו בינהן את ההובלה, כאשר הפעם פלג מסיימת ראשונה ואחריה מוריס. שתיהן הצטרפו למרתה מגטי האיטלקיה, שעלתה ישירות לגמר בגלל שסיימה את המוקדמות במקום הראשון.

שלוש המתחרות התמקמו על קו הגמר ועם היציאה בחרה האיטלקיה בקו שונה משתי הישראליות. ברוחות החלשות שהיה בברסט היום התבררה ההחלטה כנכונה והאיטלקיה הובילה לאורך כל השיוט. שתי הישראליות המשיכו להיאבק בינהן ולבסוף הגיעה דניאלה פלג שניה ומאיה מוריס שלישית.

שתי הגולשות קפצו למים בשמחה: "כבוד גדול להביא מדליה לישראל, ובטח שתיים" אמרה מוריס בזמן שהיא מחבקת את חברתה לנבחרת, שהמשיכה: "נתנו שני שיוטים מעולים היום ובשניהם היה צריך לעבוד המון, השלישי הלך אחרת לגמרי, אבל זה אושר ענק".

בגברים תום ראובני עלה גם הוא לחצי הגמר אחרי שסיים את רבע הגמר במקום השני. שיוט טוב שלו בחצי הגמר לא הספיק לו והוא סיים את המקצה במקום השלישי, קרוב מאוד להולנדי, שסיים שני, אך עם המקום הרביעי הכללי בלבד.

שי בובר, יו"ר איגוד השייט: "אמרתי אתמול שיש לנו את הנבחרת הטובה בעולם והיום הייתה החותמת הסופית לכך. שתי גולשות על הפודיום זה תמיד מרגש. אנחנו יכולים להיות גאים בגולשות והגולשים כולם. הרבה ברכות לצוות האימון- שחר צוברי וסתיו ביימל וגל פרידמן ועודד אושר על העבודה המדהימה".

גם בקטגוריית הגיל הצעירה U21 פודיום ישראלי כפול, כאשר דניאלה פלג, שחגגה אתמול יום הולדת 18, עם מדליית הזהב ושרון קנטור על מדליית הכסף.

כל התוצאות:
נשים- דניאלה פלג (2), מאיה מוריס (3), קטי ספיצ'קוב (6), שחר טיבי (8), שרון קנטור (12), נעמה גזית (28), תמר שטינברג (30), לינוי גבע (54).

גברים- תום ראובני (4), יואב עומר (21), יואב כהן (22), עידו פומרנץ (55), תומר ורדימון (66), אופק אלימלך (98).

באדיבות – גיא עברון – יח"צ איגוד השייט