המשחקים האולימפיים – ברצלונה 1992

במשחקים האולימפיים בעיר ברצלונה בספרד, בשנת 1992 – הוגבל מספר הספורטאים המשתתפים ל – 10,000, ועם צרוף ענפי הבדמינגטון (כדור נוצה), וכדור הבסיס (סופטבול), הוגבלו מספר הענפים ל -25. ביובל ה – 40 להשתתפות ספורטאים ישראלים במשחקים האולימפיים,  זכתה ישראל, לצד 63 מדינות נוספות מתוך 169 המשתתפות במשחקים, לראשונה במדליות אולימפיות. יעל ארד זכתה במדליה הכסף בג'ודו, יום לפני שאורן סמדג'ה זכה במדליית הארד. הישג נאה רשם הקופץ במוט דני קרסנוב שהגיע לגמר. המנצח הגדול ביותר של המשחקים בברצלונה היה המתעמל מביילורוסיה שם ויטאלי שרבו שזכה בשש מדליות זהב והיה לכוכב המשחקים לצד נבחרת החלומות האמריקאית בכדורסל שהורכבה מכוכבי ליגת הכדורסל המקצוענית האמריקאית.

חברי המשלחת

נושא הדגל – אלדד אמיר

 

 

אתלטיקה

 

אדים בביקין – הטלת כידון גברים 
מקום 23  – מוקדמות – 73.88 מטר

 

אלכסיי בזרוב – ריצת 400 מטר משוכות גברים
 מקום 31 מוקדמות – 50.33 שניות

 

רוגל נחום – קפיצה משולשת גברים
 מקום 24 – מוקדמות – 16.23 מטר

 

דני קרסנוב – קפיצה במוט גברים
מקום 8 – מוקדמות – 5.60 מטר, גמר – 5.40 מטר

 

ג'ודו

 

יעל ארד – משקל עד 61 ק"ג נשים – מדליית ארד

ניצחון על בגונה גומס מרטין (ספרד)
ניצחון על מירוסלבה יאנוסיקובה (צ'כוסלובקיה)
ניצחון על פראוקה אייקוף (גרמניה)
הפסד בגמר לקתרין פלורי (צרפת)

 

עמית לנג – משקל עד 60 ק"ג גברים – מקום 13
 הפסד ליון היון (קוריאה הדרומית)

הפסד לוויליס ברנרדו גרסיה (ונצואלה)

 

 

סימון מגלשווילי – משקל עד 95 ק"ג גברים – מקום 21      
הפסד ללואיג'י גואידו (איטליה)

 

 

אורן סמדג'ה – משקל עד 71 ק"ג גברים  – מדליית ארד 


ניצחון על טהר מוחמד (ג'יבוטי)
ניצחון על וילי קוסאק (בריטניה)
הפסד לצ'ונג הון (קוריאה הדרומית)
ניצחון על מסימו סולי (איטליה)
ניצחון על חליון בולדבאטר (מונגוליה)
ניצחון על סטפן דוט (גרמניה)

 

היאבקות

 

מטביי ברנוב- סגנון יווני-רומי, עד 68 ק"ג
הפסד לסטויאן סטויאנוב (בולגריה) 2:0
הפסד לרודני סמיט (ארצות הברית) בנוק אאוט

 

מקס גלר – סגנון חופשי, עד 68 ק"ג – מקום 11
ניצחון על חסוס רודריגז (קובה) 1:2
הפסד לפתיח אוזבס (טורקיה) 2:0
תיקו 0:0 עם אנדרה אלקס (הונגריה)

 

אלכסנדר דוידוביץ' – סגנון יווני – רומי, עד 62 ק"ג
הפסד לסרגי מרטינוב (חבר המדינות) 8:1
הפסד לשיגקי נישיגוצ'י (יפן) 2:0

 

ניק זגריניצ'ני – סגנון יווני-רומי, עד 48 ק"ג – מקום 12
ניצחון על עומר אלמס (טורקיה) 8:10
הפסד למרק פולר (ארצות הברית) 2:1
הפסד לווילבר סנשז (קובה) 4:0

 

הרמת משקולות

 

אנדריי דניסוב משקל עד 100 ק"ג– מקום  6 –        377.5 ק"ג
ראובן חדינטוב משקל עד 60 ק"ג – מקום  15 –        267.5 ק"ג
אולג סדיחוב – משקל עד 75 ק"ג – מקום 10 332.5 ק"ג

 

התעמלות מכשירים

 

רון קפלן – קרב רב גבריםמקום 65  – 112.250 נקודות
קרקע  – מקום 36 –  19.100 נקודות
סוס סמוכות – מקום 63 –  18.650 נקודות
טבעות – מקום 47 –          19.000 נקודות
קפיצות – מקום 60 –         18.775 נקודות
מקבילים – מקום 71 –              18.625 נקודות
מתח – מקום  86 –            18.100 נקודות

 

טניס

 

גלעד בלום – יחידים גברים- סיבוב שני
ניצחון על מריאן ויידה (צ'כוסלובקיה) 6:7, 1:6, 0:6
הפסד לג'ים קורייר (ארצות הברית) 6:2 ,6:0 ,6:0

 

סייף

 

לידיה חטואל – צוקרמן – רומח אישי נשים – מקום 23
שלב ראשון: 3 ניצחונות, 2 הפסדים (מקום 22)
נוק אאוט, סיבוב שני: הפסד לאליזבטה טופאן (רומניה) 5:0, 5:2
בית ניחומים, סיבוב ראשון: ניצחון על אלנה גליקינה (חבר המדינות) 5:6, 5:1, 3:5
סיבוב שני: הפסד לזיטה-אווה פונקנהאוזר (גרמניה) 5:1, 5:3

 

קליעה

 

מנחם אילן50 מטר רובה שכיבה גברים – מקום 39 – 590 נקודות
50 מטר רובה 3 מצבים,  גברים – מקום 41 – 1,132 נקודות

 

אדוארד אלייבקליעה במטרה נעה,  גברים – מקום 15 – 564 נקודות

 

ילנה טריפ ולסקי – אקדח ספורט, נשים – מקום 21- 573 נקודות
אקדח אוויר נשים – מקום 37 – 372 נקודות

 

שחייה

 

יואב ברוק – 50 מטר חופשי גברים – מקום 32 – מוקדמות – 23.72 שניות
100 מטר חופשי גברים  – מקום 31, מוקדמות – 51.46 שניות

 

ערן גרומי – 100 מטר גב גברים – מקום 28,  מוקדמות – 57.67 שניות
200 מטר גב גברים – מקום 37- מוקדמות – 2:07.91 דקות
100 מטר פרפר גברים, מקום 20 – מוקדמות – 55.18 שניות

 

טימאה טוט – 100 מטר פרפר נשים – מקום  29, מוקדמות – 1:03.18 דקות
200 מטר פרפר נשים – מקום 20 – מוקדמות – 2:16.84 דקות

 

קרן רגאל – 50 מטר חופשי נשים – מקום 41, מוקדמות – 27.93 שניות
200 מטר מעורב נשים – מקום , 37, מוקדמות – 2:27.85 דקות
400 מטר מעורב נשים – מקום 29, מוקדמות – 5:07.97 דקות

 

שייט

 

אלדד אמיר ויואל סלע דגם הולנדי מעופף – מקום 20

 

שי בכר וארז שמש – דגם 470, גברים – מקום 9
עמית ענבר – גלשן רוח דגם לכנר , גברים – מקום  8

שינוי גודל גופנים
ניגודיות