המשחקים האולימפיים ריו דה ז'ניירו 2016

 

המשחקים האולימפיים בריו, ברזיל בשנת 2016, היו הראשונים אי פעם במדינה בדרום אמריקה. במשחקים אלה השתתפו 10,239 ספורטאים מ- 207 מדינות. בזמן שיוסיין בולט מג'מייקה שוב שלט על מסלול האתלטיקה עם 3 מדליות זהב אישיות, את ההצגה גנבה ממנו המתעמלת האמריקנית סיימון ביילס שזכתה ב- 5 מדליות מתוכן 4 מזהב ואחת מארד. 

 

המשלחת הישראלית לריו הייתה הגדולה ביותר ששלחה ישראל למשחקים מאז ומעולם. 47 ספורטאים שהתחרו ב-17 ענפי ספורט יצאו לריו ומתוכם שניים חזרו עם מדליות, שתיהן בענף הג'ודו: ירדן ג'רבי זכתה בארד במשקל עד 63 ק"ג, ואורי ששון זכה גם הוא בארד במשקל + 100 ק"ג . מאמנו של אורי ששון, אורן סמדג'ה, היה לישראלי הראשון שזכה במדליות באולימפיאדה, קודם כספורטאי ואז כמאמן.
שיא נוסף נשבר ע"י השחיינית הצורנית אנסטסיה גלושקוב, שהפכה לספורטאית –אישה הראשונה שייצגה את ישראל ב- 4 אולימפיאדות.

 

חברי המשלחת והישגים בולטים

 

נטע ריבקין - התעמלות אמנותית

 

 

ראש המשלחת:
נושאת הדגל: נטע ריבקין

 

 

אופניים

 

שני בלוך – מרוץ אופני כביש
4:02:59 ש' – מקום 48

 

שלומי חיימי – מרוץ אופני הרים
1:43:30 ש' – מקום 29 

 

אתלטיקה

 

נשים

 

מאור טיורי – ריצת מרתון
2:47:27 ש' – מקום 90 

לונה צ'מטאי סלפטר – ריצת מרתון
לא סיימה את המרוץ (פציעה)

 

חנה קנייזבה מיננקו – קפיצה משולשת
גמר: 14.68 מ' – מקום 5

 

גברים

 

דניאל גואדי  – ריצת מרתון
2:30:45 ש' – מקום 122 

 

מארו טפרי – ריצת מרתון
2:21:06 ש' – מקום 74 

 

טסמה מוגס – ריצת מרתון
2:30:30 ש' – מקום 121

 

דונלד סנפורד – ריצת 400 מ'
מוקדמות: 46.06 שנ' – מקום 33 

 

דימיטרי קרויטר – קפיצה לגובה
מוקדמות: 2.17 מ' – מקום 41  

 

בדמינטון

 

מישה זילברמן 
יחידים מוקדמות: 
ניצחון על צו טין צ'אן 
הפסד ליוהאן טאן 
מקום 14-26 

 

ג'ודו

 

נשים

 

שירה ראשוני (עד 48 ק"ג)  
סיבוב ראשון – הפסד 
מקום 17 


גילי כהן (עד 52 ק"ג)
סיבוב שני – הפסד 
מקום 9 

 

 

 


 ירדן ג'רבי – מדליית ארד
(עד 63 ק"ג)


לינדה בולדר (עד 70 ק"ג)
הפסד בבית הניחומים מקום 7 

 

 

גברים

 

גולן פולק (עד 66 ק"ג)
סיבוב ראשון – הפסד – מקום 17 

 

שגיא מוקי (עד 73 ק"ג)
קרב על מדליית הארד – הפסד 
מקום 5 

 

אורי ששון – מדליית ארד
(מעל 100 ק"ג)


גולף

 

לטיסיה בק – מקום 31 

 

היאבקות

 

אילנה קרטיש (עד 69 ק"ג) – סיבוב 2
מקום 13 

 

הרמת משקולות

 

איגוד אולשנצקי (מעל 105 ק"ג) 
הנפה – מקום 21, דחיקה – מקום 17
כללי – מקום 17 (372 ק"ג)

 

התעמלות אומנותית

 

נטע ריבקין – קרב רב יחידות
מקום 13 – אחרי 4 מכשירים 

 

נבחרת ישראל – קרב רב קבוצות
נבחרת ישראל


יקטרינה לבינה
קרינה ליחבר
אידה מיירין
יובל פילו
אלונה קושבצקי

 

גמר – מקום 6

 

התעמלות מכשירים

 

אלכס שטילוב
מוקדמות קרקע – מקום 58 
מוקדמות מתח – מקום 44

 

טאקוונדו

 

רון אטיאס (עד 58 ק"ג) 
הפסד – סיבוב ראשון – מקום 11 

 

טניס

 

דודי סלע – יחידים גברים
סיבוב שני – מקום 17-32

 

טריאתלון

 

רון דרמון 
זמן כולל: 1:48:41 ש' – מקום 26

 

קליעה

 

סרגיי ריכטר
רובה אוויר 10 מ' – מוקדמות מקום 14
רובה שכיבה 50 מ' – מוקדמות מקום 15

 

שחייה

 

נשים

 

אנדראה מורז
50 מ' חופשי – מוקדמות 25.41 שנ' – מקום 35
100 מ' חופשי – מוקדמות 55.47 שנ' – מקום 30
200 מ' חופשי – מוקדמות – לא התחילה

עמית עברי
100 מ' חזה – מוקדמות 1:09:42 דק'- מקום 30
100 מ' פרפר – מוקדמות 59.42 שנ' – מקום 27
200 מ' חזה – מוקדמות 2:31:49 דק' – מקום 28 

 

זוהר שיקלר
50 מ' חופשי – מוקדמות  25:38 שנ' – מקום 33

 

שליחות
קרן זיבנר
זוהר שיקלר
עמית עברי
אנדראה מורז

 

4X100 מטר חופשי
מוקדמות – מקום 16

 

גברים

 

גל נבו
200 מ' מעורב – מוקדמות 1:59:80 דק' – מקום 17
400 מ' מעורב – מוקדמות 4:18:29 דק' – מקום 19
200 מ' פרפר- מוקדמות 1:58:64 דק' – מקום 26 

יעקב טומרקין
100 מ' גב – מוקדמות 54:66 שנ' – מקום 16
200 מ' גב – חצי גמר 1:58:63 דק' – מקום 15

 

זיו קלונטרוב
50 מ' חופשי – מוקדמות 22:80 שנ' – מקום 41 (-42)

100 מ' חופשי- מוקדמות 50:65 שנ' – מקום 45 (-46)

 

שחייה צורנית

 

אנסטסיה גלושקוב ויבגניה טטלבאום
דואט – מוקדמות – מקום כללי 20

 

שייט

 

גיל כהן ונינה אמיר – מפרשיות 470
מקום 17


אייל לוין ודן פרויליך – מפרשיות 470 
מקום 21

מעיין דוידוביץ' – גלשן ניל פרייד RS:X
גמר – מקום 7

 

שחר צוברי – גלשן ניל פרייד RS:X
מקום 17