המשחקים האולימפיים לונדון 2012

המשחקים האולימפיים בלונדון, בריטניה, בשנת 2012 היו ה- 30 במספר בעת החדשה. במשחקים נטלו חלק 10,500 ספורטאים מ- 204 מדינות שהתחרו ב- 26 ענפי ספורט שונים. ארה"ב זכתה במירב המדליות – 103 במספר, ואחריה הגיעו (88 מדליות) והמארחת בריטניה עם מספר מכובד של 65 מדליות.
מירב השיאים במשחקים נשברו בתחרויות השחייה (9 שיאי עולם) והאתלטיקה (4 שיאי עולם). השחיין האמריקני מייקל פלפס, סיים את האולימפיאדה עם 6 מדליות ובכך הפך לספורטאי המעוטר ביותר בהיסטוריה של המשחקים האולימפיים אי פעם. הנבחרת הישראלית ללונדון כללה 37 ספורטאים (השלישית בגודלה בכל הזמנים), אך נבחרת זו חזרה ללא מדליה, וזאת בפעם הראשונה אחרי 5 אולימפיאדות בהן זכתה לפחות במדליה אחת. ישראל ביקשה מנשיא הועד האולימפי הבינלאומי ג'ק רוז' לערוך במהלך טקס הפתיחה טקס לציון 40 שנה לטבח 11 הספורטאים הישראלים במינכן 72' , אך למרות הלחץ הכבד שהופעל בנושא גם של נשיא ארה"ב ברק אובמה וגם קנצלרית גרמניה אנג'לה מרקל, החליט נשיא הועד האולימפי הבינלאומי לא להיענות לבקשה.

 

 

 

נושא הדגל – שחר צוברי

 

אתלטיקה


ג'וליאן שוורץ – קפיצה במוט
מקום 18 (מוקדמות)

 

זוהר זימרו – מרתון
מקום 81

 

דונלד סנפורד – ריצת 400 מ'
מקום 26

 

מישה זילברמן
2 הפסדים במוקדמות

 

ג'ודו

 

טומי ארשנסקי – עד 60 ק"ג
סיבוב 2

 

גולן פולק – עד 66 ק"ג
סיבוב 1

 

סוסו פללשווילי – עד 73 ק"ג
שמינית גמר

 

אליס שלזינגר – עד 63 ק"ג – נשים
רבע גמר – והפסד בסיבוב ראשון בבית הניחומים

 

אריק זאבי – עד 100 ק"ג
סיבוב 1

 

התעמלות אומנותית

 

נטע ריבקין – קרב רב יחידות
גמר – מקום 7

 

נבחרת ישראל , מורן בוזובסקי, פולינה זקלוז'ני, מרינה שולץ, נועה פלצ'י, אליאורה זולקובסקי, ויקטוריה קושל
גמר- מקום 8 

 

התעמלות מכשירים

 

פליקס אהרונוביץ' 
מוקדמות – מקום 32 

 

אלכס שטילוב
גמר קרב רב – מקום 12
גמר קרקע אישי – מקום 6

 

ולריה מקסיוטה – נשים
מוקדמות – מקום 59

 

טניס

 

שחר פאר
סיבוב 1

 

אנדי רם ויוני ארליך – זוגות גברים
רבע גמר

 

קליעה

 

סרגיי ריכטר
רובה אוויר עמידה 10 מ' – מקום 9
רובה שכיבה 50 מ' – מקום 44

 

שחייה

 

גל נבו
400 מ' מעורב אישי – מקום 10
200 מ' פרפר – מקום 32
200 מ' מעורב אישי – חצי גמר- מקום 10

 

יעקב טומרקין
100 מ' גב – מקום 24
200 מ' גב – גמר – מקום 7

 

נמרוד שפירא בר אור
200 מ' חופשי – מקום 21

 

עמרי גניאל 
100 מ' חזה – מקום 32

 

*יהונתן קופלב קבע את הקריטריון למשחקים אך נאלץ לבטל את השתתפותו בעקבות ניתוח להסרת התוספתן

 

עמית עברי – נשים 
100 מ' פרפר – מקום 18
200 מ' מעורב אישי – חצי גמר – מקום 13

 

שחייה צורנית

 

אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה
דואט – מקום 17 במוקדמות

 

שייט

 

ורד בוסקילה וגיל כהן  – נשים – מפרשיות 470
מקום 15

 

גידי קליגר וערן סלע – גברים – מפרשיות 470
מקום 15

 

לי קורזיץ' – גלישת רוח דגם "ניל פרייד"
מקום 6

 

נופר אדלמן – נשים – גלישת רוח דגם "לייזר רדיאל"
מקום 30

 

שחר צוברי – גברים – גלישת רוח דגם "ניל פרייד"
מקום – 19