משלחת של ספורטאים אולימפיים הגיעו לבית החולים "מאיר" לבקר פצועים מעוטף עזה

מאת: הוועד האולימפי בישראל

משלחת של ספורטאים אולימפיים של הוועד האולימפי בישראל הגיעו לבית החולים מאיר לבקר פצועים מעוטף עזה ולחזק את רוחם.

חברי המשלחת עברו מיטה מיטה והקשיבו לסיפורי הגבורה והכאב של הפצועים ובני משפחותיהם

לא היה ניתן לעצור את הדמעות במפגש במרכז הרפואי מאיר עם פצועי העוטף, אזרחים וחיילים.

המדליסט האולימפי פיטר פלצ'יק במרכז רפואי מאיר לפצועים: "אתם הגיבורים האמיתיים שלנו"

יעל ארד יו"ר הוועד האולימפי בישראל, גילי לוסטיג מנכ"ל הוועד וירדן הר לב ראש מערך החינוך, והספורטאים האולימפיים פיטר פלצ'יק, חנה מיננקו ענבר לניר ורז הרשקו הגיעו אמש לבקר את פצועי "חרבות ברזל" המאושפזים במרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית.

במהלך הביקור המרגש והמחזק של המשלחת הם עברו מיטה מיטה ושמעו את הסיפורים הקשים מנשוא, סיפורי הגבורה והכאב של הפצועים ובני משפחותיהם – אזרחים וחיילים. נטע פורטל (23) וסנטיאגו פרס (25), שהצליחו להימלט מהתופת בכפר עזה לאחר שנורו בממ"ד ביתם בעודם מפגינים עוז, גבורה ואומץ במשך שעות רבות כשהם מדממים, ובסיוע אביה של נטע שמעון פורטל, קצין המודיעין של המחוז הדרומי שנלחם עם המחבלים ועשה הכל להציל את נטע וסנטיאגו. "זה הסיפור שלנו. של סנטי, אבא ואמא שלי שהם הגיבורים שלי. אמא שלי למדה אותי להיות חזקה וגיבורה כל החיים – לא חשבתי שזה יהיה הרגע שאני אצטרך לעמוד בו. מאוד התרגשתי שאתם באים. אני רואה אתכם כל הזמן בטלוויזיה. אני מרגישה את האהבה שלכם ואני רוצה להודות לכם שבאתם. הספורט הוא כל חיי ולשמחתי הצוות המדהים פה במאיר שניתח וטיפל בי הודיע לי היום שאני אחזור לתפקוד מלא ומילא אותי בתקווה. את הסיפור שעברנו ושכל העוטף עבר – חייבים לספר לעולם – אין דרך אחרת", סיפרה נטע בדמעות.

במהלך הביקור פגשו חברי הוועד האולימפי והספורטאים פצועים נוספים בהם ניסים ג'ימי (28) מהרצליה אשר היה בפסטיבל "נובה" ברעים שם נלחם על חיי בת זוגתוו שנורתה. ניסים נפגע קשה בעיניו מהירי. פלצ'יק: "כל המדינה סובלת ולנו הספורטאים יש מחויבות כלפי העם שלנו, בלי קשר להגשמת החלומות הפרטיים שלנו. במיוחד במדינה כמו שלנו, במיוחד ברגעים קשים כאלו אנחנו בשביל העם הזה". פלצ'יק פשט את חולצתו הרשמית של נבחרת ישראל האולימפית והעניק אותה בהתרגשות לניסים. "הסמל הזה הוא הדבר הכי עוצמתי שאני מכיר בחיים שלי ואני בטוח שהוא יעניק לך את הכוחות בהמשך הדרך ובשיקום שלך".

יעל ארד שלא עזבה את ידיהם של הפצועים: "עכשיו אתם בידיים טובות ויש לכם כוחות פנימיים עצומים – גיליתם אותם שם בתופת, במכשולים שלא חשבנו שהחיים יזמנו לנו אבל ככה הצלחתם להילחם, להישאר בהכרה, להימלט – אתם והמשפחות שלכם. אלה הכוחות שיעזרו לכם להמשיך ולחזור לחיים ולבנות אותם. בכל המנון שלנו על הפודיום תראו שם את עצמכם!".

פלצ'יק, שלא הצליח לעצור את הדמעות, חיבק את הפצועים ואמר: "בשמי, בשם כל המשלחת האולימפית אנחנו רוצים להגיד לכם שאתם הגיבורים האמיתיים שלנו. כשניפגש בקרוב על המזרן בזירה הבינלאומית אנחנו רוצים שתדעו שאתם בלב של כל אחד ואחת מאיתנו – ואנחנו נתחרה בשבילכם ובשביל כל המדינה, בשביל כל אלו שסבלו וממשיכים לסבול ונשיר את ההמנון ונניף את הדגל לכבודכם".

מרכז רפואי מאיר גאה על הקשר ההדוק והחם בתקופות משמחות ובתקופות כה קשות שכאלה.