הוועדה לשוויון מגדרי מסכמת שנה עם ביקור באיגוד השייט

מאת: הוועד האולימפי בישראל

הוועדה לשוויון מגדרי קיימה היום, 22.11.2023, ישיבת סיכום שנה עם איגוד השייט במועדון שדות ים.

המפגש והביקור במועדון השייט התקיימו למרות ועל אף מלחמת ״חרבות ברזל״ תוך הזדהות עם התמודדותם הנחושה של מדינת ישראל, צה״ל ואזרחיה להחזרת הביטחון הלאומי והאישי והשבת כל החטופות/ים בשלום. 

בהתקפה הרצחנית ב-7.10 מחיר הדמים היה כבד ובכללם 25 ספורטאים וספורטאיות. חברי הוועדה הביעו זעזוע עמוק ומחאתם על פשעי המלחמה בכלל וכלפי נשים וילדים בפרט! אנו מחזקות.ים ידי הספורטאיות.ם שהביעו באומץ עמדתן.ם בארץ ובעולם בכתב ובסרטונים ופרסמו זאת בפלטפורמות המדיה השונות.

הוועד האולימפי בישראל ובכללם הספורטאים והאיגודים האולימפיים מגוייסים, תומכים ותורמים לילות כימים למאמץ הלאומי ברבדים שונים. הובעה הערכתינו לחברות הוועדה והספורטאיות האולימפיות: חנה מיננקו, לימור מזרחי ולירדן הר לב ראש מערך החינוך אשר מרכזת ומובילה פעילויות אלה, החל מתמיכה במשפחות השכולות, ליווי משפחות החטופים.ות, ביקור פצועים.ות, הפעלת ילדי העוטף שנעקרו מביתם ועוד ועוד.

הגם המצב הקשה ואף בגינו, הננו ממשיכים ליישם את מדיניות ה״ירידה לשטח״ והיום באיגוד השייט – איגוד המטפח את שוויון הספורטאיות להישגים אולימפיים ובינלאומיים לאורך שנים. נפגשנו עם מנכ״לית האיגוד סמדר פינטוב וספורטאיות אולימפיות. כמו גם עם המנהל המקצועי אלי צוקרמן, מנהלת תחום נשים ומאמנת הכושר נופר אדלמן ועם המנהל המקצועי לנוער ותשתיות ערן סלע אשר הציגו לחברי הוועדה את פעילות האיגוד המרשימה, אתגריו, וההכנות למשחקים האולימפיים בימים מורכבים אלה.