המשחקים האולימפיים – אתונה 2004

המשחקים האולימפיים באתונה, יוון, בשנת 2004, היו המשחקים ה-28 במספר בעת החדשה שהחלה בשנת 1986. 201 מדינות שלחו מספר שיא של 10,625 ספורטאים. טקס הפתיחה המרשים הסתיים בהדלקת הלפיד על ידי הגולש היווני ניקוס קקלמנקיס.
השחיין האמריקני מייקל פלפס רשם הישג נפלא כשהצליח לזכות ב-6 מדליות זהב ו-2 מדליות ארד. האתלט המרוקני הישאם אלגרוז' זכה במדליית הזהב בריצות למרחקים של 1500 מטר ו-5000 מטר. קייטי הולמס הבריטית הוסיפה עוד שתי מדליות זהב למדינתה, כשניצחה בריצות ל-800 ול-1500 מטר.
ארה"ב סיימה במקום הראשון בטבלת המדליות עם 35 מדליות זהב. אחריה הגיעה סין שזכתה ב-32 מדליות זהב. רוסיה סיימה שלישית בטבלת המדליות, עם 27 מדליות זהב ו-92 מדליות בסך הכל.
המשלחת הישראלית למשחקים באתונה מנתה 36 ספורטאים, ורשמה הצלחה אדירה. הגולש גל פרידמן עשה היסטוריה כאשר זכה במדליית זהב היסטורית ראשונה לישראל, מה שהוביל להשמעת המנון "התקווה" לראשונה במשחקים האולימפיים. גם הג'ודוקא אריק זאבי השיג מדליית ארד והביא כבוד גדול למדינת ישראל.

חברי המשלחת ותוצאות

נושא הדגל – אריק זאבי

יו"ר הוועד האולימפי – צבי ורשביאק
מזכיר הכבוד – אריה רוזנצוויג
ראש המשלחת – אפרים זינגר
מנהל הספורט  – גילי לוסטיג
מנהל השייט – יהודה מעיין

 

גל פרידמן  – גלשן דגם מיסטרל גברים –  מדליית זהב

 

 

 

לי קורזיץ  – גלשן דגם מיסטרל נשים – מקום 13

 

אתלטיקה

 

אלכסנדר אברבוך – קפיצה במוט
מוקדמות: 5.70 מטר – מקום ראשון
גמר: 5.65 מטר – מקום 8

 

נילי אברמסקי – ריצת מרתון
2:48.08 שעות – מקום 42

 

אסף בימרו – ריצת מרתון
2:25.20  שעות  – מקום 59

 

אירנה לנסקי – ריצת 100 מטר משוכות
מוקדמות: 13.75 שניות – מקום 30

 

היילה סטאין – ריצת מרתון
2:17.25  שעות – מקום 20

 

ג'ודו

 

גל יקותיאל – עד 60 ק"ג
ניצחון על אלברט טכוב – ליטא
הפסד לטראי ויליאמס -ארצות הברית

 

אודי וקס – עד 66 ק"ג
ניצחון טכני
על ארש מירסמאלי  – איראן

הפסד לאמר מרידג'ה – אלג'יריה

 

יואל רזבוזוב – עד 73 ק"ג
ניצחון על מרטינז טקסודור  -קובה
הפסד לדניאל פרננדס – צרפת
ניצחון על קסי ג'ינחוא  -סין
הפסד ללאנדרו גוילחאירו –ברזיל

 

אריק זאבי  – עד 100 ק"ג – מדליית ארד

 


ניצחון על מריו סבינו   – ברזיל
ניצחון על מישל מונטי  – איטליה
הפסד ליאנג סונג הו -קוריאה הדרומית
ניצחון על פרנק מרטיאל מוסימה אוון  -קמרון
ניצחון על ג'יסלן למייר – צרפת
ניצחון על אלקו ון דר גיסט (הולנד)

 

מיכל פיינבלט  – עד 52 ק"ג
הפסד לתלמה מונטיירו – פורטוגל

 

היאבקות

 

גוצ'ה ציצאשוויילי – סגנון יווני – רומי עד 84 ק"ג
ניצחון על מלונין נאומונווי – צרפת 1:3
הפסד לאלקסיי מישין  -רוסיה) 3:0 – מקום 14)

 

יאשה מנשרוב – סגנון יווני – רומי עד 74 ק"ג
הפסד לדניל חלימוב  -קזחסטן 8: 0
הפסד לאלברטו חוסה רקוארו  – ספרד -3:1 – מקום 19

 

יורי יבסייצ'יק  – סגנון יווני – רומי עד 120 ק"ג
הפסד למיכאל לופז  -קובה 5:0
הפסד לייקטה יילמז גול  -טורקיה  3:0 – מקום 19

 

התעמלות מכשירים

 

פבל גופמן – מקום 19 בגמר קרב רב.

קטיה פיסצקי – מקום 16 בקרב רב

 

טאקוואנדו

 

מאיה ערוסי  – נשים עד 49 ק"ג
הפסד לדליה קונטררס  – ונצואלה5:1

 

טניס

 

יונתן ארליך ואנדי רם  – זוגות – רבע גמר
ניצחון על תומאס אנקוויסט ורובין סודרלינג  -שוודיה5:7, 3:6
ניצחון על איגור אנדרייב וניקולאי דוידנקו -רוסיה 4:6, 1:6
הפסד לניקולס קיפר וריינר שוטלר (גרמניה) 2:6, 6:2, 6:2

אנה סמשנובה – נשים
הפסד לטטיאנה גרבין  -איטליה 6:2, 6:1

 

טניס שולחן

 

מרינה קרבצ'נקו
ניצחון על ארחונטולה וולקקי  -יוון 0:4
ניצחון על אוטיליה בדסקו   – רומניה  2:4
הפסד לתמרה בורוס  – קרואטיה 4:0

 

סייף

 

איילת אוחיון  – רומח נשים
הפסד לסימון באואר  -גרמניה 10:5

 

חתירה / קיאק

 

מיכאל קלגנוב  – 500 מ' גברים – מקום 24
מוקדמות – מקום 4
חצי גמר  – מקום 8

 

לריסה פסחוביץ' – 500 מטר, נשים
מוקדמות  – מקום 3
חצי גמר  – מקום 2
גמר  – מקום 6

 

רועי ילין  – 1000 מ' גברים
מוקדמות – מקום 3
חצי גמר – מקום 3
גמר – מקום 9

 

קליעה

 

אלכסנדר דנילוב
50 מטר אקדח חופשי: 554 נקודות – מקום 15
10 מטר אקדח אויר: 577 נקודות – מקום 20

 

גיא סטריק
50 מטר רובה שכיבה: 593 נקודות – מקום 16

 

שחייה

 

ורד בורוכובסקי
200 מטר מעורב: 2:20.62 דקות – מקום 24
100 מטר פרפר 1:00.69 דקות – מקום 26

 

אניה גוסטומלסקי
100 מטר גב: 1:04.06 דקות – מקום 28
100 מטר חופשי: 57.15 שניות – מקום 32
50  מטר חופשי: 26.72 שניות – מקום 35

 

שחייה אמנותית

 

אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה – מקום 17

 

שייט

 

ורד בוסקילה וניקה קורניצקי  – נשים דגם 470 – מקום 18

אודי גל וגידי קליגר  – גברים דגם 470 – מקום 15