המשחקים האולימפיים בסידני, אוסטרליה, בשנת 2000, הוכרזו כ"משחקים הטובים אי פעם" על ידי חואן אנטוניו סאמראנש, אז נשיא הוועד האולימפי הבין לאומי. המשחקים אירחו 10,651 ספורטאים מ – 199 מדינות. בפעם השלישית ברציפות, זכתה המשלחת הישראלית במדליה.
הפעם היה זה מיכאל קלגנוב, שזכה במדליית הארד במקצה ל – 500 מטרים חתירה בקיאקים, והיה לגולת הכותרת לצד ההישגים הנאים של קוסטנטין מטוסביץ (מקום חמישי בקפיצה לגובה), ושני קדמי וענת פבריקנט (מקום רביעי בשייט מפרשיות מדגם 470).
מקצה 500 מטר קיאק – 1:40.275 מוקדמות
1:40.426 חצי גמר
1:59.563 גמר
מקצה 1000 מטר קיאק – מקום 4
3:35.487 מוקדמות
3:37.439 חצי גמר
3:35.099 גמר
רמי צור, רועי ילין
מקצה 500 מטר קיאק זוגות, מקום 17
1:34.774 מוקדמות
1:34.241 חצי גמר
מקצה 1000 מטר קיאק זוגות, מקום 13
3:30.913 מוקדמות
3:30.634 חצי גמר
ליאור כרמי ולריסה פסחוביץ' – מקצה 500 מטר קיאק זוגות, מקום 11
1:48.647 מוקדמות
1:48.120 חצי גמר
אלכסנדר אברבוך – קפיצה במוט
5.65 מטר – מוקדמות
5.50 מטר – גמר, מקום 10
גדעון יבלונקה – ריצת 200 מטר
20.92 מוקדמות, מקום 31
קונסטנטין מטוסביץ' – קפיצה לגובה
2.27 מטר – מוקדמות
2.32 מטר – גמר, מקום 5
רוגל נחום – קפיצה משולשת
16.39 מטר – מוקדמות, מקום 23
טומי כפרי – ריצת 100 מטר
10.43 מוקדמות, מקום 38
דני קרסנוב -קפיצה במוט
5.55 מטר – מוקדמות, מקום 20
כפיר גולן, גדעון יבלונקה, טומי כפרי, אלכסנדר פורחומובסקי – ריצת שליחים 4 X 100 מטר
39.76 מוקדמות, מקום 26
*מיקי בר יהושע – מחליף לשליחים – לא השתתף
אריק זאבי – עד 100 ק"ג גברים – מקום 5
גיל עופר – עד 73 ק"ג גברים
הפסד לטיאגו קמילו -ברזיל ו-נורדין יעקובי – אלג'יריה
אורית בר-און – עד 57 ק"ג נשים
הפסד למריזבל למבר – בלגיה
מיכאל ביילין – סגנון יווני-רומי עד 63 ק"ג – מקום 15
ניצחון על וויטלי שוק – בלרוס
הפסד לקודיר קורבנוב – אוזבקיסטן
גוצ'ה ציציאשווילי – סגנון יווני – רומי עד 85 ק"ג – מקום 6
הפסד לפריץ אנס – נורווגיה
ניצחון על יורי וויט – אוזבקיסטן
ניצחון על אמור בק חננוב – טוניסיה
יורי יבסייצ'יק – סגנון יווני- רומי עד 130 ק"ג – מקום 4
ניצחון על פאתיח באקיר – טורקיה
ניצחון על דויד ואלה -צ'כיה
ניצחון על מארק סיטניק -פולין
חצי גמר – הפסד לרולון גארדנר – ארצות הברית
קרב על מדלית ארד – הפסד לדמיטרי דבלקה -בלרוס
אור טוקייב – מקום 14– קרב רב
איילת אוחיון – רומח נשים
ניצחון על אדלין וולים -צרפת – 12:15
הפסד לדיאנה ביאנשדי -צרפת – 15:12
אלכסנדר דנילוב
אקדח חופשי – 556 נקודות, מקום 18
גיא סטריק
רובה שכיבה – 592 נקודות, מקום 25
רובה 3 מצבים – 1154 נקודות, מקום 32
יואב ברוק
50 מטר חופשי – 23.21 שניות – מוקדמות – מקום 34
100 מטר חופשי – 51.62 שניות – מוקדמות – מקום 38
יואב מאירי
100 מטר פרפר – 55.38 שניות – מוקדמות – מקום 37
מיקי חליקה
200 מטר פרפר – 2:01.97 דקות – מוקדמות – מקום 31
200 מטר מעורב – 2:07.53 דקות – מוקדמות – מקום 39
400 מטר מעורב – 4:19.97 דקות – מוקדמות – מקום 11
טל שטריקר
100 מטר חזה – 1:03.99 דקות – מוקדמות – מקום 32
200 מטר חזה – 2:19.33 דקות – מוקדמות – מקום 32
איתן אורבך – 100 מטר גב
55.44 שניות – מוקדמות – מקום 9
55.31 שניות – חצי גמר – מקום 6
55.74 שניות – גמר – מקום 8
יואב גת – 200 מטר גב
2:00.80 דקות – מוקדמות – מקום 13
2:03.80 דקות – חצי גמר – מקום 16
אלכסיי מנז'ולה, איתן אורבך, אורן אזרד, יואב ברוק – 100X4 מטר שליחים חופשי
3:22.06 דקות – מוקדמות – מקום 14
איתן אורבך, טל שטריקר, יואב מאירי, יואב ברוק – 100X4 מטר שליחים מעורב
3:43.39 דקות – מוקדמות – מקום 17
עדי ביכמן
400 מטר חופשי – 4:27.33 דקות – מוקדמות – מקום 38
800 מטר חופשי – 9:01.90 דקות – מוקדמות מקום 25
400 מטר מעורב – 5:06.72 דקות – מוקדמות – מקום 26
ורד בורוכובסקי
100 מטר פרפר – 1:00.34 דקות – מוקדמות- מקום 19
200 מטר מעורב אישי – 2:18.99 דקות – מוקדמות – מקום 21
עמית ענבר –מיסטרל גברים – מקום 7
מיכל היין – מיסטרל נשים – מקום 14
אלעד רונן ואלי צוקרמן – 470 גברים – מקום 13
ענת פבריקנט ושני קדמי – 470 נשים – מקום 4