תוכנית חדשה לעידוד השתלבותן של נשים בניהול הספורט בישראל: קורס דירקטוריות עם הרחבה מיוחדת לניהול ספורט

תוכנית חדשה לעידוד השתלבותן של נשים בניהול הספורט בישראל: קורס דירקטוריות עם הרחבה מיוחדת לניהול ספורט

מאת: הוועד האולימפי בישראל

בימים אלו הושקה בוועד האולימפי בישראל תוכנית חדשה לעידוד השתלבותן של נשים בניהול הספורט בישראל : קורס דירקטוריות עם הרחבה מיוחדת לניהול ספורט.

הקורס, מיועד לנשים בעלות תואר ראשון עם ניסיון ניהולי וזיקה לספורט, עם עדיפות לספורטאיות ומאמנות עבר מתנהל בשיתוף עם המי"ל, המרכז הישראלי לניהול ומתקיים במשרדי הוועד האולימפי בישראל.

לפני מספר שבועות הוציא הוועד האולימפי בישראל קול קורא לתכנית החדשה ביוזמה משותפת של יעל ארד יו"ר הוועדה המקצועית סוזי יו"ר הוועדה לשוויון מגדרי בוועד האולימפי בישראל.

בתוך ימים ספורים נרשמו 120 נשים אליהם התווספו כ -20 גברים, רובן ככולן נשים מובילות, בעלות יכולות מוכחות בתחום הניהול והספורט כאחד. ועדת ההיגוי שכללה את גילי לוסטיג מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, ורד בוסקילה, שייטת העבר האולימפית וסמנכ"לית בוועד האולימפי בישראל, סוזי יוגב ויעל ארד נדהמו ממספר הפניות ואיכות המועמדות והמועמדים והחליטו מיד על פתיחת שני קורסים ראשונים ברצף עם תכנון לפתיחת קורסים נוספים בעתיד הלא רחוק.

בקורס הראשון משתתפות עומרית ינילוב עדן, מנכל"ית אתנה, יו"ר איגוד הכדור מים רויטל גלוסקא כהן, יו"ר איגוד ההתעמלות כנרת צדף, סמדר פינטוב מנכ"לית איגוד השייט, שרית שנער מנכל"ית איגוד ההתעמלות, כדורסלניות נבחרת ישראל בעבר ליעד סואץ , אורנית שוורץ ושרון זאבי, השחיינית האולימפית עדי ביכמן, מורן מסיקה אידלמן ממרכז מכבי. לצד הנשים משתתפות צורפו גם שלושה גברים: שלום כהן, מנכ"ל איגוד הסיוף,ערן זמיר מוזס מנכ"ל איגוד קליעה ורואי הסינג סמנכ"ל מכבי העולמי.

גילי לוסטיג:"הוועד האולימפי בישראל רואה בהון האנושי את המשאב החשוב ביותר, ולאחר ההשקעה בתכנית היום שאחרי, המסייעת לספורטאים וספורטאיות במיגוון תחומי עניין ותכניות העשרה למאמני העתיד של ישראל, החלטנו לטפח ולקדם את ניהול בספורט ובעיקר בקרב נשים. לשמחתנו, הפרויקט אותו מובילה ורד בוסקילה קרם עור וגידים, וכבר הכרזנו על קורס נוסף ובעתיד נפתח קורסים נוספים".

יעל ארד: "אחוז הנשים המנהלות בספורט הישראלי הינו מהנמוכים בעולם. בישראל מכהנות שתי יו"ריות של איגודי ספורט בלבד ואת המנכ"ליות ניתן לספור על יד אחת. במקום לשאול מה לעשות החלטנו פשוט ליזום ולעשות ולהוביל את השינוי מתוך הבית. בספורט הישראלי ככלל, אין הכשרת מנהלים ומנהלות או קורסי העשרה משמעותיים כפי שקיים במגזר העסקי וחשבנו שעידוד נשות ואנשי ניהול במערכות השונות להתפתח וללמוד יסייעו לשדרוג היכולות. אין לי ספק שהגדלת אחוז הנשים המנהלות בספורט הישראלי יגביר גם את מספר המאמנות ובהתאמה עם הזמן את מספר העוסקות בספורט".

סוזי יוגב: "אנחנו עדים בעולם למגמת עליה של השתלבות נשים בתפקידי ניהול ספורט, כמו גם, בהובלה עיקשת של ה- IOC לצמצום הפערים המגדריים בהנהלת הוועד האולימפי העולמי, בוועדותיה ובייצוג שוויוני של הספורטאים והספורטאיות במשחקים האולימפיים. תת ייצוג של נשים בספורט בכלל ובתפקידי ניהול בכירים בפרט, מושפעת מחסמים מובנים ולא מחוסר יכולת. ההיענות הרחבה והמשמחת להרשמה לקורס הדירקטוריות מוכיחה עד כמה נשים מעוניינות להשתלב ולהשפיע. אין לי ספק שאיכותן ושילובן בעתיד בארגוני הספורט השונים ובעמדות מפתח תשפיע בעתיד על איכות ניהול הספורט בישראל."

צילום: עמית שיסל

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.