סגנית נשיא ה- WADA קוראת למינוי איש או גוף עצמאי לבדיקת פרשת הסמים הרוסית

סגנית נשיא ה- WADA קוראת למינוי איש או גוף עצמאי לבדיקת פרשת הסמים הרוסית

מאת : אתר האינטרנט INSIDE THE GAMES  

 

  סגנית נשיא ה- WADA ) World Anti Doping Agency ), מתכוונת להגיש לראשי הארגון במהלך ישיבה במחצית חודש מאי, בקשה רשמית למנוי גוף או אדם חיצוני לבדיקה מחדש של הטיפול בפרשת הסמים האסורים של רוסיה במהלך משחקי סוצ'י 2014 וכן לבדיקה של שורת החלטות ,תמוהות לדעתה, שלקח ה- WADA במספר נושאים בשנים האחרונות.  

 

  הצעה זו של סגנית הנשיא, הגב' לינדה הללנד, היא בגדר הבעת אי אמון בגוף בו היא מכהנת כסגנית הנשיא. הללנד נאבקת מזה זמן רב במספר מהחלטות של  WADA, וטוענת שהארגון מספק במספר רב של מקרים "תשובות לא אמינות ומבלבלות" בנוגע לשערוריות שימוש בסמים באסורים, בין השאר למשל, מציינת הללנד את פתיחת החקירה המשטרתית הבינלאומית שנפתחה נגד איגוד הביאתלון הבינלאומי בעקבות חשדות לאי סדרים בכל הנוגע לפרשות סמים וגם בטענות לאי סדרים כספיים.  אחד משני החשודים המרכזיים בפרשת איגוד הביאתלון הוא אנדרס בסבורג, נשיא האיגוד, חבר בגופים המוסדיים של  WADA ולכאורה תומך נלהב בספורט נקי מסמים אסורים .  

 

  הללנד טוענת שיש לבחון מדוע בית המשפט לענייני ספורט למשל, פסל את החלטת הוועד האולימפי הבינלאומי וביטל את הסנקציות כנגד 28 מתוך 39 אתלטים רוסים שהואשמו בשימוש בסמים אסורים במהלך משחקי החורף בסוצ'י 2014.

 

  הללנד, הרואה את עצמה כמועמדת להחליף את הנשיא המכהן ב- WADA, קרייג רידי שיסיים את תפקידו בסוף השנה הבאה, זוכה ללא מעט ביקורת על מהלכיה נגד הגוף בו היא בעצמה מכהנת כסגנית נשיא, ומואשמת בחוסר הבנה של הלך הרוח בארגון ובשימוש בספורט לצרכיה הפוליטיים, עד כדי כך שהוועד האולימפי הבינלאומי החל בחיפוש אחר מועמדים אחרים מהסקטור הציבורי להתמודד על תקפיד נשיא WADA ובכך למנוע מהללנד את התפקיד.  
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.