המשחקים האולימפיים – רומא 1960

במשחקים האולימפיים ברומא, איטליה, בשנת 1960, השתתפו 3,485 ספורטאים מ-83 מדינות משלחת ישראל מנתה 23 ספורטאים שהתמודדו ב-7 ענפי ספורט. נושא הדגל במצעד הפתיחה היה האתלט גדעון אריאל, יאיר פנטילט היה הספורטאי הבולט במשלחת. בראש המשלחת עמדו יו"ר הוועד האולימפי שלום זיסמן ומזכיר הוועד האולימפי חיים גלובינסקי.

חברי המשלחת והישגים בולטים

נושא הדגל – גדעון אריאל

 

התעמלות מכשירים

 

רות אבלס
קרב רב נשים – מקום 93, 66.264 נקודות
קפיצות, מקום 100
מקבילים, מקום 55
קורה, מקום 108
קרקע, מקום 79

 

ראלי בן-יהודה
קרב רב נשים – מקום 81, 68.164 נקודות
קפיצות, מקום 96
מקבילים, מקום 52
קורה, מקום 86
קרקע, מקום 72

 

מרים קארה
קרב רב נשים – מקום 86, 67.165 נקודות
קפיצות, מקום 108
מקבילים, מקום 68
קורה, מקום 84
קרקע, מקום 83

 

אופניים

 

הנרי אוחיון
מרוץ אישי 175.580 ק"מ – מקום 39

 

יצחק בן דוד
מרוץ אישי 175.580 ק"מ – לא סיים

 

אתלטיקה

 

אילנה אדיר
ריצת 100 מטר נשים – מוקדמות: 12.9 שניות, מקום 30

 

גדעון אריאל

הדיפת כדור ברזל – מוקדמות: 14.57 מטר, מקום 21

 

עמוס גרודז'ינובסקי
ריצת 100 מטר גברים – מוקדמות: 11.1 שניות, מקום 46
ריצת 200 מטר גברים – מוקדמות: 21.8 שניות, מקום 32
ריצת 400 מטר גברים – מוקדמות: 48.9 שניות, מקום 38

 

אילה חצרוני
הדיפת כדור ברזל נשים – מוקדמות: 12.59 מ', מקום 17

 

ברוך פיינברג
הטלת כידון גברים – מוקדמות: 68.24 מטר, מקום 24

 

יאיר פנטילט
ריצת 800 מטר גברים – מוקדמות: 1:54.7, מקום 44
ריצת 1500 מטר גברים – מוקדמות: 3:59.8, מקום 34

 

דוד קושניר
קפיצה לרוחק גברים – מוקדמות: 7.20 מטר, מקום 25

 

אילנה קרשיק
קפיצה לרוחק נשים – מוקדמות: 5.08 מטר, מקום 28
ריצת 200 מטר נשים – מוקדמות: 26.5 שניות, מקום 29

 

קליעה

 

רפאל פלס
רובה 50 מטר (3 מצבים) – 1084 נקודות, מקום 50

 

חנן קריסטל
רובה 50 מטר (3 מצבים) – 1087 נקודות, מקום 48

 

שחייה

 

עמירם טראובר
100  מטר חופשי גברים, מוקדמות – 59.7 שניות, מקום 35
400  מטר חופשי גברים, מוקדמות – 4:58.6 דקות, מקום 36

 

יצחק לוריא
100 מטר חופשי גברים, מוקדמות – 1:00.9 דקות, מקום 42

 

יורם שניידר
100 מטר גב גברים, מוקדמות – 1:11.1 דקות, מקום 33

 

גרשון שפע
200 מטר חזה גברים, מוקדמות – 2:51.7 דקות, מקום 29

 

שליחים: יורם שניידר, גרשון שפע, יצחק לוריא, עמירם טראובר

 

4X100 מטר מעורב גברים, מוקדמות – 4:37.6, מקום 17

 

הרמת משקולות

 

גזי כהן
משקל עד 60 ק"ג – סה"כ 285 ק"ג, מקום 19

 

אדוארד מרון
משקל עד 56 ק"ג – סה"כ 270 ק"ג, מקום 18

 

סייף

 

דוד ואן-חלדר  – חרב גברים
הפסד לקוורטלר מארצות הברית –  5:1

הפסד לגולרדי מאורוגוואי – 5:0
הפסד לפבר מצרפת – 5:1
הפסד לפונמיזו מגואטמלה – 5:0
הפסד לטרו וון מסין – 5:0

 

מיכאל רון  – חרב גברים
הפסד לגרביץ מהונגריה – 5:2
הפסד לרוסו  משווייץ –  5:0
הפסד לארוס  מרומניה – 5:3
הפסד לבליסטר מבלגיה – 5:3
ניצחון על בנגרילן  ממרוקו – 5:2