המשחקים האולימפיים – סידני 2000

המשחקים האולימפיים בסידני, אוסטרליה, בשנת 2000, הוכרזו כ"משחקים הטובים אי פעם" על ידי חואן אנטוניו סאמראנש, אז נשיא הוועד האולימפי הבין לאומי. המשחקים אירחו 10,651 ספורטאים מ – 199 מדינות. בפעם השלישית ברציפות, זכתה המשלחת הישראלית במדליה. הפעם היה זה מיכאל קלגנוב, שזכה במדליית הארד במקצה ל – 500 מטרים חתירה בקיאקים, והיה לגולת הכותרת לצד ההישגים הנאים של קוסטנטין מטוסביץ (מקום חמישי בקפיצה לגובה), ושני קדמי וענת פבריקנט (מקום רביעי בשייט מפרשיות מדגם 470).

חברי המשלחת ותוצאות

יו"ר הוועד האולימפי – יורם אוברקוביץ ז"ל
מזכיר הכבוד – צבי ורשביאק
ראש המשלחת – אפרים זינגר
מנהל הספורט – גילי לוסטיג
מנהל השייט – יהודה מעיין

 

חתירה / קיאק

 

מיכאל קלגנוב  – מדליית ארד

 

 

מקצה 500 מטר קיאק – 1:40.275  מוקדמות
1:40.426   חצי גמר
1:59.563   גמר

 

מקצה 1000 מטר קיאק – מקום 4
3:35.487   מוקדמות

3:37.439   חצי גמר
3:35.099   גמר

 

רמי צור, רועי ילין

מקצה 500 מטר קיאק זוגות, מקום 17
1:34.774  מוקדמות
1:34.241   חצי גמר

 

מקצה 1000 מטר קיאק זוגות, מקום 13
3:30.913    מוקדמות
3:30.634   חצי גמר

 

ליאור כרמי  ולריסה פסחוביץ' – מקצה 500 מטר קיאק זוגות, מקום 11
1:48.647   מוקדמות

1:48.120   חצי גמר

 

אתלטיקה

 

 

אלכסנדר אברבוך – קפיצה במוט
5.65  מטר – מוקדמות
5.50  מטר – גמר, מקום 10

 

גדעון יבלונקה – ריצת 200 מטר
20.92  מוקדמות, מקום 31

 

קונסטנטין מטוסביץ' – קפיצה לגובה
2.27  מטר – מוקדמות
2.32  מטר – גמר, מקום 5

 

רוגל נחום – קפיצה משולשת
16.39  מטר  – מוקדמות, מקום 23

 

טומי כפרי – ריצת 100 מטר
10.43 מוקדמות, מקום 38

 

דני קרסנוב  -קפיצה במוט
5.55  מטר – מוקדמות, מקום 20

 

כפיר גולן, גדעון יבלונקה, טומי כפרי, אלכסנדר פורחומובסקי – ריצת שליחים  4 X 100 מטר
39.76  מוקדמות, מקום 26
*מיקי בר יהושע  – מחליף לשליחים – לא השתתף

 

ג'ודו

 

אריק זאבי  – עד 100 ק"ג גברים – מקום 5

 

גיל עופר – עד 73 ק"ג גברים
הפסד לטיאגו קמילו -ברזיל ו-נורדין יעקובי – אלג'יריה

 

אורית בר-און  – עד 57 ק"ג נשים
הפסד למריזבל למבר – בלגיה

 

היאבקות

 

מיכאל ביילין  – סגנון יווני-רומי עד 63 ק"ג  – מקום 15
ניצחון על וויטלי שוק  – בלרוס
הפסד לקודיר קורבנוב – אוזבקיסטן

 

גוצ'ה ציציאשווילי – סגנון יווני – רומי עד 85 ק"ג – מקום 6
הפסד לפריץ אנס – נורווגיה
ניצחון על יורי וויט  – אוזבקיסטן
ניצחון על אמור בק חננוב  – טוניסיה

 

יורי יבסייצ'יק  – סגנון יווני- רומי עד 130 ק"ג – מקום 4
ניצחון
על פאתיח באקיר – טורקיה

ניצחון על דויד ואלה  -צ'כיה
ניצחון על מארק סיטניק  -פולין
חצי גמר – הפסד לרולון גארדנר – ארצות הברית
קרב על מדלית ארד – הפסד לדמיטרי דבלקה  -בלרוס

 

התעמלות אומנותית

 

אור טוקייבמקום 14– קרב רב

 

סייף

 

איילת אוחיון  – רומח נשים

ניצחון על אדלין וולים  -צרפת – 12:15
הפסד לדיאנה ביאנשדי  -צרפת – 15:12

 

קליעה

 

אלכסנדר דנילוב
אקדח חופשי – 556 נקודות, מקום 18

 

גיא סטריק
רובה שכיבה –  592 נקודות, מקום 25
רובה 3 מצבים – 1154 נקודות, מקום 32

 

שחייה

 

יואב ברוק
50 מטר חופשי – 23.21 שניות – מוקדמות – מקום 34
100  מטר חופשי – 51.62  שניות – מוקדמות – מקום 38

 

יואב מאירי
100  מטר פרפר – 55.38 שניות – מוקדמות – מקום 37

 

מיקי חליקה
200  מטר פרפר – 2:01.97 דקות – מוקדמות – מקום 31
200   מטר מעורב – 2:07.53 דקות – מוקדמות – מקום 39
400  מטר מעורב – 4:19.97 דקות – מוקדמות – מקום 11

 

טל שטריקר
100  מטר חזה – 1:03.99 דקות – מוקדמות – מקום 32
200  מטר חזה – 2:19.33 דקות – מוקדמות – מקום 32

 

איתן אורבך –  100 מטר גב
55.44  שניות – מוקדמות – מקום 9
55.31  שניות – חצי גמר – מקום 6
55.74 שניות – גמר – מקום 8

 

יואב גת –  200 מטר גב
2:00.80  דקות – מוקדמותמקום 13
2:03.80  דקות – חצי גמר – מקום 16

 

אלכסיי מנז'ולה, איתן אורבך, אורן אזרד, יואב ברוק – 100X4  מטר שליחים חופשי
3:22.06 דקות – מוקדמות – מקום 14

 

איתן אורבך, טל שטריקר, יואב מאירי, יואב ברוק –  100X4 מטר שליחים מעורב
3:43.39 דקות – מוקדמות – מקום 17

 

עדי ביכמן
400  מטר חופשי – 4:27.33 דקות – מוקדמות – מקום 38
800  מטר חופשי –  9:01.90 דקות  – מוקדמות מקום 25
400 מטר מעורב – 5:06.72 דקות – מוקדמות – מקום 26

 

ורד בורוכובסקי
100  מטר פרפר – 1:00.34 דקות – מוקדמות- מקום 19
200  מטר מעורב אישי  – 2:18.99 דקות  – מוקדמות – מקום 21

 

שייט

 

עמית ענבר –מיסטרל גברים – מקום 7
מיכל היין  – מיסטרל נשים – מקום 14
אלעד רונן ואלי צוקרמן  – 470 גברים – מקום 13
ענת פבריקנט ושני קדמי – 470 נשים – מקום 4