המשחקים האולימפיים – אטלנטה 1996

המשחקים האולימפיים באטלנטה, ארה"ב בשנת 1996 עמדו בסימן 100 שנה לחידוש המשחקים האולימפיים המודרניים. 10,230 ספורטאים וספורטאיות מ 197 מדינות, נטלו חלק במשחקים אליהם צורפו מספר ענפים חדשים: כדורגל וספוטבול לנשים, כדורעף חופים ומירוץ אופני הרים. המשלחת הישראלית מנתה 25 ספורטאים ומעל כולם בלטו גל פרידמן שזכה במדליית הארד בשייט בגלשני מיסטרל, ודני קרסנוב שעלה לגמר בקפיצה במוט.

חברי המשלחת ותוצאות

 

 

 

 

 

 

 שייט

 

 

 

גל פרידמן – גלשן מיסטרל גברים –  מדליית ארד

 

 

 

ענת פבריקנט ושני קדמי
דגם 470 נשים – מקום 12

 

ניר שנטל ורן שנטל
דגם 470 גברים – מקום 20

 

איגרוף

 

ולדיסלב ניימן  – משקל עד 51 ק"ג
הפסיד לבולאט דז'ומדילוב קזחסטן –  18:7

 

אתלטיקה

 

קונסטנטין מטוסביץ'
קפיצה לגובה – מוקדמות: 2.26 מטר, מקום 17

 

רוגל נחום
קפיצה משולשת – מוקדמות: 16.67 מטר, מקום 17

 

קונסטנטין סמיונוב
קפיצה במוט – מוקדמות: 5.40 מטר, מקום 20

 

דני קרסנוב
קפיצה במוט – מוקדמות: 5.60 מטר, מקום 12
גמר: 5.60 מטר, מקום 11

 

ג'ודו

 

יעל ארד
משקל עד 61 ק"ג – מקום 5

 

אורן סמדג'ה
משקל עד 71 ק"ג – שלב שמינית הגמר

 

היאבקות

 

גוצ'ה צ'יצ'יאשווילי
סגנון יווני – רומי, עד 82 ק"ג – מקום 5

 

הרמת משקולות

 

סלבה איוונובסקי
משקל עד 99 ק"ג – לא השיג תוצאה – נכשל ב-3 ניסיונות

 

חתירה – קיאק

 

ליאור כרמי
500 מטר קיאק יחיד נשים, מקום 13
מוקדמות 1:57.67, חצי גמר 1:54:89

 

סייף

 

איילת אוחיון – רומח אישי
ניצחון על כרמן רודריגס –  (גואטמלה 2:15
הפסד לסבינה באו  – גרמניה 15:10

 

לידיה חטואל-צוקרמן  – רומח אישי
ניצחון על פליציה צימרמן , ארצות הברית.
הפסד למוניקה וובר – קוסטו, גרמניה 15:13

 

לילך פריסקי – רומח אישי
ניצחון על ינינה לוצי
הפסד ללאורה בדיאה , רומניה

 

רומח קבוצתי נשים – לידיה חטואל-צוקרמן, איילת אוחיון, לילך פריסקי – מקום 9
הפסד לסין 45:29 , ניצחון על ארצות הברית 39:45

 

קליעה

 

אלכס טריפולסקי
50  מטר אקדח חופשי – 558 נקודות, מקום 16
10 מטר אקדח אוויר –  572 נקודות, מקום 39

 

בוריס פולק
10 מטר רובה אוויר – 581 נקודות, מקום 33
50 מטר רובה 3 מצבים – 1162 נקודות, מקום 25
50 מטר רובה שכיבה –  594 נקודות, מקום 20

 

גיא סטריק
50 מטר רובה 3 מצבים – 1164 נקודות, מקום 17
50 מטר רובה שכיבה – 593 נקודות, מקום 26

 

שחייה

 

יואב ברוק
50 מטר חופשי – מוקדמות: 23.22 שניות, מקום 24
100  מטר חופשי – מוקדמות: 50.61 שניות, מקום 22

 

איתן אורבך
100 מטר גב – מוקדמות: 56.74 שניות, מקום 22

 

ודים אלכסייב
100  מטר חזה – מוקדמות: 1.02.92 דקות, מקום 18
200  מטר חזה – מוקדמות: 2:20.47 דקות, מקום 26

 

דן קוטלר
100 מטר פרפר – מוקדמות: 55.11 דקות, מקום 31
משחה שליחים 4X100 מטר מעורב – איתן אורבך, ודים אלכסייב, דן קוטלר, יואב ברוק
מוקדמות: 3:42.24 דקות, מקום 8
גמר: 3:42.90 דקות, מקום 8